kiedy opony na zimowe

Jak przygotować auto do zimy?

I choć do zimy pozostało  jeszcze kilka miesięcy, wiedza na temat tego jak przygotować do niej auto może się przydać. Ostatecznie, chłodniejsze miesiące stanowią znacznie większe wyzwanie dla auta pod względem eksploatacyjnym.

kiedy opony zimowe

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Wymiana opon to jedna z tych czynności eksploatacyjnych, które automatycznie kojarzą się z nadejściem chłodniejszej pory roku. Wielu kierowców zastanawia się, kiedy opony zimowe będą najbardziej potrzebne. Cóż, jak zmienna potrafi być pogoda w naszym kraju wszyscy doskonale wiemy. Nie należą do rzadkości sytuacje, gdy w grudniu panuje temperatura +10 stopni, a w maju pada śnieg. Warto jednak uzmysłowić sobie, że wymiana opon na zimowe powinna być przeprowadzona w okolicach połowy listopada – wtedy pojawiają się pierwsze przymrozki, a co za tym idzie, ryzyko wystąpienia opadów śniegu, w trakcie których letnie ogumienie zwyczajnie nie spełni swojego zadania.

Wycieraczki

Podczas chłodniejszych miesięcy znacznie częściej używamy wycieraczek – opady atmosferyczne, a także zalegające na jezdni błoto pośniegowe brudzą szybę, zmuszając wycieraczki do bardziej wytężonej pracy. Warto przed zimą zabrać się za wymianę wycieraczek – to niewielki koszt, a czynność ta ma wpływ na nasze bezpieczeństwo!

wymiana akumulatora

Jeżeli nie wiesz jak wymienić wycieraczki, zobacz filmy instruktażowe w Internecie. To czynność tak prosta, że poradzi sobie z nią praktycznie każdy.

Prąd

Niskie temperatury sprawiają, że samochód może potrzebować więcej prądu do uruchomienia silnika. Warto przed zimą sprawdzić stan baterii, a w razie potrzeby wymienić ją na nową. Ceny akumulatorów rozpoczynają się już od 200 złotych i jest to wydatek, który wystarczy na kilka lat. Wymiana akumulatora to zaledwie kilkanaście złotych, a pewność odpalenia auta każdego ranka – bezcenna!ceny akumulatorów

A jeszcze więcej porad znajdziesz na http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ile-kosztuje-przygotowanie-auta-do-zimy,wid,17944722,wiadomosc.html?ticaid=115e26

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.