ubezpieczenie podróży

Przezorny zawsze zabezpieczony!

Wybierając się w podróż warto pamiętać o ubezpieczeniu. To niby truizm, ale będąc daleko od domu zawsze jesteśmy w pewien sposób narażeni na wystąpienie nieprzewidzianych zdarzeń.

ubezpieczenie podróżyW przypadku wyjazdów poza miejsce zamieszkania, staje się to tym bardziej uciążliwe, że zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na zwykłe rozwiązanie problemu. Jest to szczególnie widoczne zagranicą, gdzie często nawet znajomość języka danego kraju nie daje pewności pozytywnego rozwiązania problemu. Aby zatem móc spokojnie wyruszyć zagranicę, warto zawczasu zabezpieczyć się wykupując jakiś dobry pakiet ubezpieczenia podróży.

Co wybrać?

Ilość pakietów ubezpieczeń dostępnych na polskim rynku jest naprawdę spora, co automatycznie rodzi pytanie o to, którą ofertę warto wybrać. Przed podjęciem decyzji o wyborze danej oferty zwyczajnie zastanów się, na czym Ci ubezpieczenie podróżyzależy. Na rynku znajdziesz oferty skierowane do osób wybierających się do jednego z państw Unii Europejskiej lub innych krajów. Możesz wybierać spośród ubezpieczeń od ryzyka na samochód, samolot lub dowolny inny środek transportu – wszystko zależy od Twoich preferencji!

Jak działa ubezpieczenie podróży?

  1. Pomoc przez 24 godziny. Nie ma znaczenia czy akurat potrzebujesz pomocy o 3 nad ranem w niedzielę czy 12:30 w południe w środku tygodnia. Pakiet ubezpieczenie podróży pozwoli Ci zyskać pewność, że jesteś w dobrych rękach. Wystarczy, że zadzwonisz na podaną w polisie infolinię, gdzie konsultant powie Ci co możesz dalej zrobić.
  2. Pomoc doraźna. W zależności od charakteru zdarzenia, możesz także otrzymać pomoc assistance od razu na miejscu. Przykładowo, jeżeli okaże się, że Twoje auto odmówiło posłuszeństwa, współpracownik firmy ubezpieczeniowej w której kupiłeś ubezpieczenie podróży spróbuje usunąć problem, dzięki czemu Ty będziesz w stanie kontynuować podróż.
  3. Refundacja leczenia. Wiele osób obawia się o koszty ewentualnego skorzystania z opieki medycznej poza granicami kraju. Wykupując ubezpieczenie podróży nie musimy jednak już tym się kłopotać! Jeżeli trafisz do szpitala lub skorzystasz z publicznej opieki medycznej, ubezpieczyciel zwróci Ci pieniądze za te czynności! Innymi słowy, nie musisz już się obawiać wysokich kosztów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.