Nie przepłacaj za jazdę autem

Rosnące ceny paliw, opłat drogowych czy wreszcie serwisu auta – to wszystko sprawia, że jazda samochodem w dzisiejszych czasach może powodować pustkę w portfelu. Jeżeli i Ty czujesz się tym dotknięty, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Zawarliśmy w nim kilka sugestii dotyczących tego, jak wydawać mniej na jazdę samochodem. Mamy nadzieję, że artykuł się spodoba i pozwoli Ci nieco zaoszczędzić!

http://finansoweiq.pl/sys/wp-content/uploads/2014/09/640-stacja-benzynowa_wojciech_pacewicz.jpeg

Mniej paliwa

Po pierwsze, naucz się oszczędzać paliwo. Co prawda na ceny pali nie mamy raczej większego wpływu, a eksperci pocieszają nas nieustannie, że polskie paliwo należy do najtańszych w Europie, to mamy pewien wpływ na to, ile zużyje nasze auto. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że jeżdżąc wielkim SUV-em z silnikiem V6 pod maską będziemy płacić 20 zł za 100 kilometrów jazdy po Warszawie, lecz kilka prostych trików może uchronić nas przed przepłacaniem przy dystrybutorze.

Przede wszystkim, noga z gazu! Nie przyspieszaj bez potrzeby – staraj się utrzymywać w miarę stałą prędkość. W praktyce oznacza to, że kierowca powinien w jak najkrótszym czasie osiągnąć żądaną szybkość, zmieniając co i rusz bieg na wyższy. Pozwoli to zaoszczędzić nawet do kilku litrów! Pamiętaj, że im wyższe obroty ma silnik, tym więcej paliwa potrzebuje.

Ponadto, warto dbać o kondycję samochodu. Niesprawne auto to nie tylko brak gwarancji dotarcia do celu, lecz także ryzyko większego spalania. Regularna wymiana oleju i filtrów (szczególnie filtra paliwa) zapewni nam spalanie na rozsądnym poziomie. Stare, zabrudzone filtry kiepsko przepuszczają paliwo, co ma wpływ na moc i jego zużycie.

Jednym z elementów dbałości o stan auta jest regularna kontrola ciśnienia w kołach. Pamiętaj, że tylko utrzymywanie ciśnienia na poziomie wartości żądanych przez producenta pozwoli Ci na utrzymanie w miarę rozsądnego spalania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.