Volvo XC90

Przepiękny SUV

Niewiele jest samochodów, które zrobiły taką furorę, jak Volvo XC90. Mówię tutaj o nowym modelu, który rozpoczął nową stylistykę szwedzkiej marki i śmiało wprowadził ją do segmentu premium. XC90 to SUV, który wyróżnia się odważną stylistyką zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Pierwszym, co przykuło mój wzrok były reflektory. Oczywiście wykonane w technologii LED, mają kształt litery T, co ma nawiązywać do uwielbianej przeze mnie mitologii nordyckiej i boga Thora. Masywny, szwedzki SUV, odbiega od utartych schematów i wydaje się stworzony do pokonywania każdej trasy. Oczywiście, jak na Volvo przystało, jest wyposażony w pakiet nowoczesnych technologii, które nie tylko ułatwiają jazdę, ale także czynią ją bezpieczniejszą.

Volvo XC90

Ciekawostką jest fakt, że deskę rozdzielczą Volvo XC90 zaprojektowano wokół centralnego wyświetlacza, którym można sterować większością systemów pojazdu. Wykonany w technologii dotykowej, wielkością odpowiadający iPadowi, jest czytelny, łatwy w obsłudze i przede wszystkim świetnie wkomponowany w deskę rozdzielczą. U konkurencyjnych modeli, nawet z teoretycznie wyższej półki, ekrany dotykowe wyglądają, jak doklejone na siłę, przez co psują odbiór wnętrza. W Volvo XC90 jest zdecydowanie inaczej. Tu projekt wykonano z głową, tworząc elegancką i jednocześnie nowoczesną deskę rozdzielczą.

Volvo XC90 to także wszystkie najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa z jakich znane są pojazdy tej marki. Oczywiście, samochód ten musiał także przejść tzw. test łosia, czyli odpowiednio reagować przy gwałtownym hamowaniu czy wymijaniu nieoczekiwanej przeszkody. Oczywiście zdał go śpiewająco, a część systemów pojazdy jest przystosowana do wykrywania przeszkód i samodzielnie hamuje, jeśli nie zrobi tego kierowca. Można się czuć naprawdę bezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.