Gdzie produkuje się najlepsze auta?

Słynne wśród kierowców hasła typu „nie kupuj aut na F” są w dalszym ciągu żywe. Pozostaje jednak kwestia tego, ile jest w nich prawdy. Czy rzeczywiście samochody tworzone nad Sekwaną są jakoś wyraźnie gorsze od swojej niemieckiej konkurencji? A może to kolejny mit, który pokutuje wśród Polaków, nie mając pokrycia w rzeczywistości?

Niemieckie auta – rzeczywiście takie dobre?

Gdy słyszymy o różnego rodzaju skandalach z udziałem samochodów wytwarzanych za Odrą, odpowiedź zdaje się sama cisnąć na usta. Przekonanie Polaków o tym, że niemieckie samochody są najlepsze ma swoje korzenie jeszcze w czasach PRL-u, kiedy to auta niemieckie były praktycznie jedynymi zachodnimi propozycjami na naszym rynku. Oczywiście, były znacznie bardziej trwałe i komfortowe niż propozycje z Bloku Wschodniego, zatem trudno dziwić się takim przekonaniom. Niestety, liczne wpadki jakościowe oraz afery sprawiają, że auta niemieckie cieszą się coraz mniejszym zaufaniem.

Auta włoskie – nietrwałe?

Paradoksalnie, jeden z włoskich koncernów samochodowych osiągnął coś, co nie udało się Niemcom – stworzył silniki diesla, który jest praktycznie bezawaryjny! Co ciekawe, owa jednostka jest stosowana także w autach jednej z niemieckich marek, co chyba najlepiej świadczy o ich standardach wykonania.

Poza tym, samochody ze słonecznej Italii niczym nie różnią się od swojej niemieckiej konkurencji pod względem trwałości – często mają te same podzespoły…

Auta francuskie – jak to jest?

Niektóre francuskie auta to pasmo porażek i nerwów, a inne bardzo dobrze sprawdzają się w codziennej eksploatacji. Jaki z tego wniosek? Bardzo prosty! Auta z Francji są niebywale wygodne i mają niebanalny design, ale przed podjęciem decyzji zakupowej należy koniecznie zapoznać się z opiniami na temat danego modelu. Pozwoli to uniknąć rozczarowań.

Auta z Japonii

Niegdyś synonim niezawodności, a dziś – różnie to bywa. Generalnie jednak zasada jest jedna. Jeżeli dany samochód produkowany jest właśnie w Japonii i używane w nim są japońskie silniki i podzespoły (a nie konglomerat części z całego świata), to może liczyć na bezproblemową eksploatację. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.