Pre paid – bezpieczeństwo dla kieszeni

Pre paid – tajemniczy zwrot, który ułatwi oszczędzanie?

Nikt z nas nie wyobraża sobie już chyba życia bez telefonu czy dostępu do internetu – a szczególnie młodsze pokolenie, które w ogóle nie wie, że takie życie istniało i to dość niedawno temu.  Jednak dostęp do tych udogodnień łączy się z kosztami, umowami, terminami, zobowiązaniami, przywiązaniem do określonej sieci na określony czas i tak dalej…

Z kolei numery na kartę dotychczas były o tyle niewygodne, że brak środków na karcie wymuszał kupowanie nowej, zdrapywanie kodu, doładowywanie itd.  Tymczasem nie zawsze w pobliżu mieliśmy sklep czy inne miejsce, gdzie dałoby radę kupić kartę. A Jeszce, gdy traf chciał, że karta skończyła się późnym wieczorem…

Doładowania pre paid i po problemie

Jak uniknąć niespodzianek w stylu: Skończyła mi się kasa na koncie, nie mogę dzwonić?  Teraz jest na to sposób – doładowania pre paid on-line. Oczywiście, ktoś powie: No tak, co mi z tego, gdy skończy się doładowanie, wtedy brak dostępu do neta i to samo. Niekoniecznie. Można na przykład ustawić sobie opcję przypomnienia o doładowaniu. (Tak można np. zrobić w Orange.)

Dlaczego doładowanie pre paid?

Pre paid (ang.  sprzedaż przedpłacona) jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą kontrolować wydatki domowe – szczególnie te telefoniczne, internetowe, ale i telewizyjne (w niektórych przypadkach). Przy tego typu usługach to my ustalamy, jak dużo chcemy wydać np, na telefon. A co jeszcze korzystniejsze – nie mamy umowy, z której trzeba się wywiązać. Zaprzestanie korzystania wymaga jedynie niedoładowywania konta. Nie trzeba pamiętać o terminie wypowiedzenia, nie trzeba fatygować się do dostawcy usług, nie trzeba niczego tłumaczyć. Moim zdaniem, jest to bardzo dobry sposób na edukację naszych pociech – uczy je rozsądnego gospodarowania dostępnymi środkami, a nas nie pozbawia kontaktu  z dzieckiem, nawet, gdy ono zużyje dostępne środki.

Doładowanie pre paid na różne sposoby

Moim zdaniem najłatwiej, najprościej jest on-line. Logujemy się na stronę operatora, wpisujemy stosowne dane w formularzu i płacimy z konta. Ale są tez inne sposoby: można dokupić doładowanie za pośrednictwem bankomatu czy korzystając z aplikacji i drugiego numeru – np. z abonamentem. Dla tradycjonalistów 🙂 zawsze pozostaje tradycyjna zdrapka lub doładowanie z kodem możliwe do kupienia w każdym chyba sklepie spożywczym czy choćby w sieci sklepów PEPCO.  Dla każdego coś miłego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.