auto

Praktyczne gadżety do samochodu

Często fani motoryzacji chcą nie tylko mieć świetny samochód, ale i mieć do niego świetne dodatki. Oczywiście można o samochód zadbać od zewnątrz. Lubimy zmieniać kolory felg, aby kontrastowały z kolorem maski samochodu. Często również decydujemy się na dodanie elementów tuningowych. Dziś jednak chciałbym polecić cztery praktyczne przedmioty, które przydadzą się każdemu kierowcy, a nie koniecznie musi on być gadżeciarzem.

Dodatek dla własnego bezpieczeństwa

gadżety
źródło: http://foter.com/

Podstawową rzeczą, którą polecam posiąść każdemu kierowcy jest CB Radio. Jest to bardzo praktyczne urządzenie, które nie raz ratuje nas z mandatowych opresji. To dzięki kontaktom z innymi użytkownikami ruchu drogowego możemy dowiedzieć się o patrolującej policji i odpowiednio wcześnie zdjąć nogę z gazu. Korzystanie z niego jest legalne, a podstawowe urządzenie kosztuje około 150-200 złotych.

Gadżety dla gaduły

Inną rzeczą przydatną do kontaktu z innymi ludźmi, choć już w innej formie, są słuchawki bluetooth. Jest to świetny gadżet dla kierowców, którzy wykonują dużo połączeń telefonicznych i nie rozstają się ze swoim smartphonem nawet w trasie. Jest to gadżet, który pozwala nam komunikować się z innymi, jednocześnie pozostawiając nam wolne ręce do prowadzenia pojazdu. Dla takich kierowców niezbędne jest również posiadanie ładowarki samochodowej. To kolejna nieodłączna rzecz, która pozwala nam na długie rozmowy telefoniczne, a dzięki której nie musimy się już martwić, że będąc w trasie, stracimy kontakt ze światem i padnie nam bateria.

Zadbajmy o stan naszych kół

ciężarówka
źródło: https://pixabay.com/

Innym praktycznym gadżetem samochodowym jest ciśnieniomierz do kół. Urządzenie dzięki, któremu możemy szybko określić stan ilości powietrza w naszych kołach. Zajmuje mało miejsca, a jest bardzo przydatną pomocą dla kierowcy, szczególnie gdy podejrzewamy, że złapaliśmy gumę. Nie mogło zabraknąć też kołpaków na zimę, które ochronią nasze piękne felgi, lub po prostu będą ładnie prezentowały tą część pojazdu przez cały rok.

Tak wygląda moja lista praktycznych i bardzo pomocnych urządzeń stworzonych dla kierowcy. Polecam się w nie zaopatrzyć, a na pewno zauważycie, że jeździ Wam się przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.