prace budowlane holandia

Prace budowlane Holandia – dobry kierunek?

Rozważasz wyjazd zarobkowy i nie wiesz jaki kraj najlepiej wybrać? A gdyby tak wyjechać do Holandii? Czy to dobry kierunek?

Większość Polaków jednogłośnie wybiera takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania czy też kraje skandynawskie. Tymczasem, Holandia pod względem prac budowlanych jest w stanie zaoferować całkiem niezłe warunki. A oprócz tego, wyjazd do Holandii wiąże się również ze znacznie mniejszymi kosztami niż w przypadku powyższych państw. Zobacz dlaczego jeszcze warto wybrać kraj tulipanów!prace budowlane holandia

Płace – gdzie najlepsze?

Mało osób pamięta o tym, że płaca minimalna w Holandii jest o ponad 100 euro wyższa niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Owszem, można powiedzieć, że to jedyne 100 euro, ale z drugiej strony jest to zawsze ponad 400 złotych! Poza tym, choć na pewno nikt z nas wybierając się na wyjazd do pracy na budowie w Holandii nie zamierza zarabiać najniższej krajowej, to jednak wysokość tak zwanej „minimalnej” ma wpływ także na resztę pensji!

Holandia nie jest daleko

Często usłyszeć można od emigrantów że wybierają Niemcy, bo jest tam zwyczajnie bliżej. Tymczasem, wystarczy przeanalizować odległości pomiędzy różnymi punktami w Polsce i w Niemczech, a następnie porównać wyniki z dystansami dzielącymi nasz kraj od Holandii. Co ciekawe, różnice wcale nie są tak znaczące jak to mogłoby się wydawać! Odległość, która dzieli Polskę od krainy tulipanów jest mniej więcej porównywalna z dystansem jaki trzeba pokonać jadąc do Bawarii.

Nie musisz znać języka!

Coś, co w Niemczech często jest nie do pomyślenia, w Holandii jest standardem. Nikt tu nie oczekuje od Ciebie, że będziesz płynnie posługiwać się niderlandzkim (swoją drogą, to całkiem łatwa do nauki mowa). Często do podjęcia pracy wystarczy już podstawowa znajomość angielskiego.prace budowlane holandia

Owszem, niderlandzki bardzo pomaga choćby w codziennym funkcjonowaniu, ale Holendrzy zdecydowanie nie mają problemu z tym, że ktoś nie zna ich języka!

Gdzie szukać pracy?

Ogłoszeń  z ofertami w branży budowlanej w Holandii jest całe mnóstwo. Przykładowe znajdziesz na http://jobxion.pl/oferty-pracy/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.