Praca w Holandii – za i przeciw

Dlaczego ludzie decydują się na pracę za granicą?            Z pewnością szukają lepszej płacy oraz lepszych warunków niż w kraju. To najważniejsze i najczęściej podawane powody, ale czy jedyne?

Praca za granicą – wielka przygoda

Wielu moich znajomych pracę za granica potraktowało jako wielką życiową przygodę. Nowi ludzie, inny świat, inna kultura – inne, nieznane dotąd życie.      A wydawałoby się, że żyjemy w globalnej wiosce…

Szukam pracy w Holandii

Zapytani przeze mnie znajomi najchętniej deklarują gotowość do pracy w Holandii. Czemu?

Holendrzy mają zupełnie inną mentalność niż Polacy: są bardziej „obowiązkowi” – nie znają polskiej praktyki kombinowania i oszukiwania państwa. Praca w Holandii jest legalna i bardziej opłacalna niż w Polsce. Średnie zarobki wynoszą od 1200 do 2000 euro miesięcznie, a specjaliści mają szansę zarabiać więcej!

Dla kogo praca w Holandii?

Oczywiście – najlepiej wyjdą na takiej pracy specjaliści z różnych dziedzin, znający przynajmniej język angielski lub niemiecki. Ci, którzy władają językiem niderlandzkim – mają jeszcze lepiej. Ale z rozmów ze znajomymi oraz wpisów na forach internetowych wiem, że właściwie każdy, kto chce pracować znajdzie tam coś dla siebie za naprawdę dobre pieniądze. Bardzo duże jest aktualnie zapotrzebowanie w branży budowlanej czy usługowej. Dużo ofert pracy w Holandii można znaleźć na przykład tutaj.

Decydując się na pracę w Holandii ( lub gdziekolwiek indziej ), trzeba jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie, o sprawdzeniu firmy pośredniczącej w pozyskaniu pracy, zabezpieczeniu miejsca zamieszkania – no, chyba że nie przeszkadza nam dzielenie przez pół roku lub nawet dłużej mieszkania z zupełnie nieznanymi osobami. A ludzie są przecież różni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.