Nie ma powodów do wstydu – dbaj o prostatę!

Wielu mężczyzn ma pewne opory przed badaniem prostaty, uważając to za zbyt wstydliwy problem. Dodatkowo, w naszym społeczeństwie nadal panuje przekonanie, że jakiekolwiek kłopoty z gruczołem krokowym to oznaka słabości mężczyzn, a to może mieć katastrofalne skutki na jego samopoczucie i znacznie obniżyć samoocenę. Prawda jest jednak taka, że problemy z prostatą są po prostu naturalne w pewnym wieku.

Dane statystyczne i lekarze biją na alarm. Prawie połowa mężczyzn po czterdziestce może mieć kłopoty z prostatą. To właśnie wtedy gruczoł zaczyna znacznie się powiększać, co powoduje pewne uciążliwości na początku. Jeśli nie zostaną one odpowiednio wcześniej zauważone i wyleczone, grożą bardzo poważne konsekwencje, w postaci dolegliwości, a nawet raka!

Objawy problemów

Każdy mężczyzna powyżej czterdziestego roku życia jest w grupie obarczonej ryzykiem wystąpienia raka prostaty. Czujność powinny wzbudzić takie zjawiska, jak problemy z oddawaniem moczu czy ból przy tej czynności. Często jednym z elementów mogących sugerować, że z naszą prostatą jest coś nie tak, jest wzmożona potrzeba chodzenia do toalety – choć nie zmieniła się nasza dieta ani ilość wypijanych dziennie płynów, częstotliwość wypraw do toalety znacznie się zwiększa.

Co robić?

Jak dbać prostatę, możesz zobaczyć tutaj. Pomoc suplementów diety może zdecydowanie zahamować dalsze konsekwencje rozrostu prostaty. Przypomnimy również o kilku zasadach, które pozwolą Ci uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji rozrostu prostaty. Przede wszystkim, zadbaj o regularne badania u lekarza. Jest to ważne nie tylko dla tego narządu ale i ogólnej kondycji Twojego ciała. Dodatkowo, zadbaj o zdrowy styl życia. Unikaj alkoholu czy tłustych potraw ale pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej.

Jak dbać o prostatę
Źródło: http://www.prostalong.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.