Co powinno zawierać dobre CV?

Jeżeli poszukujesz aktualnie pracy z pewnością wiesz, jak ważne jest napisanie dobrego CV. Ostatecznie, to ten dokument jest podstawą Twojego kontaktu z przyszłym pracodawcą!

Wzory CV można dziś znaleźć prawie na każdym kroku – Internet jest ich pełen. Niestety, wiele osób idzie na łatwiznę i wysyłają potencjalnym pracodawcom dokumenty opracowane na zasadzie kopiuj-wklej, przy czym internetowe „próbki CV” służą w tym wypadku nie tyle jako inspiracja do stworzenia własnych dokumentów, lecz raczej jako źródło szablonu czy wręcz niektórych informacji.job2

Zanim tak postąpisz pamiętaj, że Twój potencjalny pracodawca również ma dostęp do Internetu, a przy tym widział już setki takich dokumentów. Innymi słowy – wysil się choć trochę!

Cechy dobrego CV

Przede wszystkim nie kłam. Przekonasz się, że naprawdę nie warto! Jeżeli ogłoszenie o pracę na które aplikujesz wymaga znajomości portugalskiego, a Ty z tego języka znasz najwyżej słowo fado, lepiej nie składaj podania o pracę do tego miejsca. Twoje kłamstwo w CV i tak wyjdzie przy okazji rozmowy kwalifikacyjnej!

job1

Ponadto, bądź konkretny/a. Pisząc dokumenty aplikacyjne postaw, przede wszystkim, na konkretne informacje. Opisz nie tylko stanowisko na którym do tej pory pracowałeś czy okres zatrudnienia w danej firmie, lecz również zakres obowiązków. Tytuły stanowisk w różnych firmach stają się coraz bardziej wydumane, dlatego nie oczekuj, że Twój tytuł managera od tego i owego będzie w jakikolwiek sposób przekonujący dla nowego pracodawcy!

Innymi słowy – jeżeli zajmowałeś się sprzedażą, napisz jakie cele sprzedażowe zrealizowałeś oraz jakie korzyści dla firmy udało Ci się osiągnąć. Jeżeli byłeś odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników – napisz, ile osób zatrudniłeś, na jakich branżach się skupiałaś itp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.