porównywarka telewizorów

Porównywarka telewizorów – jak wybrać?

Chcesz kupić telewizor, ale nie wiesz jaki wybrać? Koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem – zawarliśmy w nim kilka bardzo przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w wyborze najlepszego telewizora!

porównywarka telewizorówJeszcze kilka lat temu wszystko było znacznie łatwiejsze. Liczba modeli telewizorów dostępnych na rynku była bardzo ograniczona, a jedynym kryterium wyboru pozostawała cena, ewentualnie preferencje co do marki. Dziś, w dobie tak szerokiej oferty w sklepach oraz dostępności coraz to nowych opcji, laikowi bardzo trudno jest podjąć właściwą decyzję co do wyboru konkretnego telewizora. Poza tym, przy obecnej dostępności sprzętu na rynku zawsze można mieć obawy co do poprawności swojego wyboru.

Na co zwrócić uwagę wybierając telewizor? Oto kilka najważniejszych parametrów.

Rodzaj ekranu

Obok przekątnej, to jeden z najbardziej istotnych parametrów każdego telewizora. Wyróżniamy następujące typy ekranów:

  • LCD
  • LED
  • PDP (plazmowe)
  • telewizory 3D

Na który warto się zdecydować? Telewizory typu LCD są szczególnie polecane dla osób, którym zależy na niewielkich rozmiarach urządzenia. W takim wypadku, telewizor zajmuje bardzo niewiele miejsca oraz ma minimalną wagę. Tu, jednak, jego zalety się kończą – oferuje bowiem znacznie gorszy kontrast i kąt widzenia niż pozostałe urządzenia.

A może telewizor typu LED? To idealny wybór dla osób, które potrzebują urządzenia nie tylko do oglądania filmów, ale także do grania na konsoli. Telewizory typu LED zapewniają niskie zużycie energii, a jednocześnie bardzo dobre porównywarka telewizorówodwzorowanie kolorów czy wartości współczynnika kontrastu. Jednocześnie, urządzenia LED mają słabsze kąty widzenia niż telewizory plazmowe.

A właśnie – czy warto wybrać „plazmę”? To propozycja dla fanów sportu – wszędzie tam, gdzie na ekranie dynamicznie zmienia się sytuacja, telewizory tego rodzaju sprawdzą się wręcz idealnie. Dodatkowo, plazmowe telewizory zapewniają idealną jakość obrazu także w zacienionych i słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Co do telewizorów 3D, które wciąż są swoistą nowością na rynku – to propozycja dla tych, którym zależy na naprawdę wysokiej jakości obrazu. Z drugiej strony, koszt zakupu takiego telewizora potrafi dosyć mocno uderzyć po kieszeni.

Więcej o telewizorach w porównywarce: http://www.lg.com/pl/telewizory/compare-telewizory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.