hakowiec używany

Pojazdy specjalnego przeznaczenia

Samochody ciężarowe to nie tylko ciągniki siodłowe czy auta typu kontener. To także szereg pojazdów specjalnego przeznaczenia. Wyróżniamy wśród nich choćby samochody do przewozu drewna, hakowce, podnośniki koszowe oraz wiele innych pojazdów. Do czego służą różnego rodzaju auta z tej listy? Opisujemy w tym artykule!

Gdzie można kupić samochody do transportu drewna lub hakowce? Trzeba przyznać, że zakup takiego pojazdu wymaga nieco wysiłku. Są one dostępne na przykład na dedykowanych portalach, w rodzaju truck.pl. To jedna z największych polskich platform, poświęcona wyłącznie pojazdom użytkowym. Zawiera mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży takich aut.

Samochody specjalnego przeznaczenia. Co to takiego?

W skrócie – auta ciężarowe, które zaprojektowane zostały do wykonywania konkretnego zakresu zadań. I tak – podnośniki koszowe sprawdzą się głównie przy okazji prac na wysokościach. Z kolei hakowce to propozycja dla branży transportowej, która zapewni idealne bezpieczeństwo przewożenia każdego ładunku.

Samochody dostosowane do transportu drewna

Jakie są samochody do transportu drewna? To z reguły zwykłe pojazdy ciężarowe, fabrycznie dostosowane do przewożenia takich ładunków. Wyróżniamy auta dostosowane do drewna dłużycowego i stosowego. Bardzo ważne jest, aby taki pojazd dysponował odpowiednimi parametrami, dzięki czemu zapewni bezpieczny transport w każdych warunkach.

Samochody do drewna to specyficzna nisza. Takie pojazdy muszą nie tylko pewnie poruszać się po leśnych duktach, bez obaw o uszkodzenie zawieszenia, ale również zapewniać odpowiednio wysoki moment obrotowy. Dlaczego? Cóż, ruszenie przyczepy zawierającej drewno to niełatwe zadanie! Ważny jest zatem wybór odpowiedniego silnika.

hakowiec używany

Hakowce

Czym właściwie są hakowce? To pojazdy, które posiadają hak służący do podnoszenia lub przesuwania ładunków. Takie auta sprawdzą się zarówno w transporcie budowlanym, jak również w firmach, które zajmują się odbiorem odpadów. Zdarzają się również hakowce, które nie tylko transportują, ale mogą również służyć jako wywrotki.

Często można usłyszeć zwrot „hakowiec z HDS”. O co tu chodzi? To auto, które wyposażone jest w hydrauliczny dźwig samochodowy. Wersje ze specjalnymi chwytakami sprawdzą się na przykład w transporcie leśnym (wywóz drzewa), jak również przy użytku ogólnym. Hakowce z HDS mogą mieć element podnoszący zamontowany zaraz za kabiną, jak również w tylnej części pojazdu. Oferty używanych hakowców znajdziesz pod tym linkiem: https://www.truck.pl/pl/c/pojazdy-i-urz%C4%85dzenia-specjalne/hakowce/

Przeznaczenie podnośników koszowych

W jakich zadaniach sprawdzi się podnośnik koszowy? To oficjalne określenie na popularne „zwyżki”. Dają możliwość pracy na dużych wysokościach. Idealnie nadają się zarówno do prac typowo budowlanych, jak również do akcji pożarniczych czy w sadownictwie. Jak zatem widać, podnośnik koszowy może mieć szerokie spektrum zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.