podrażnione oczy

Bolą Cię oczy?

Podobno aż 1/3 naszych rodaków nigdy nie była u okulisty. Jeżeli i Ty jesteś w tej grupie, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Każdego dnia nasze oczy narażone są na działanie szkodliwych czynników. Kumulacja elementów szkodliwych dla wzroku sprawia, że nasze oczy szybko ulegają zmęczeniu, a my sami często cierpimy na nawracające bóle lub inne nieprzyjemne odczucia. Jakie czynniki najgorzej wpływają na kondycję ludzkiego oka?

Podrażnione oczy – przyczyny

Jednym z podstawowych czynników mających negatywny wpływ na oczy jest kiepska jakość powietrza. Naszemu wzrokowi zdecydowanie nie służy klimatyzacja – suche powietrze może spowodować znaczne podrażnienia narządu wzroku, podobnie zresztą jak spędzanie wielu godzin przed komputerem, które dla większości z nas jest po prostu koniecznością zawodową.podrażnione oczy

Dodatkowo, bardzo szkodliwe dla oczu są różnego rodzaju elementy unoszące się w powietrzu, jak choćby roztocza, dym tytoniowy, kawałki sierści zwierząt oraz pyłki roślin. Kontakt z takimi rzeczami może wywołać kłucie oczu i łzawienie, podobnie zresztą jak noszenie soczewek kontaktowych.

Jak walczyć z podrażnieniem oczu?

Oczywiście najbardziej skutecznym sposobem może wydawać się unikanie czynników ryzyka, z tą uwagą, że nie zawsze to jest możliwe. Ostatecznie, kto z nas jest w stanie zrezygnować z pracy czy unikać klimatyzowanych pomieszczeń?

Zamiast tego, warto udać się po poradę do okulisty, który zaproponuje nam odpowiedni środek na podrażnione oczy. W ostatnim czasie bardzo popularny jest wyrób medyczny Bepanthen Eye (http://www.bepanthen.pl/ ).

podrażnione oczy

To krople, które zawierają kwas hialuronowy oraz prowitaminę B5. Takie połączenie zapewni oczom odpowiednie nawilżenie, złagodzi objawy suchości oka oraz zlikwiduje nieprzyjemne uczucie bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.