piecyki gazowe

Piecyki gazowe – jak wybrać?

Tym razem podpowiadamy jak wybierać piecyki gazowe. I choć formuła tego artykułu zdecydowanie nie wyczerpuje tematu, to po jego przeczytaniu Twoja wiedza na temat piecyków gazowych pozwoli Ci na bezproblemowy zakup takiego urządzenia do swojego domu.

Czym są piecyki gazowe?

O czym właściwie będzie ten artykuł? Krótko mówiąc, piecyki tego rodzaju to urządzenia, których zadaniem jest skuteczne podgrzewanie wody w domu. Zazwyczaj montowane w łazienkach, gdzieś w okolicach wanien czy pryszniców, mają za zadanie szybko zapewnić odpowiednią temperaturę w domu. Co ważne, piecyki gazowe są równie popularne w starym budownictwie, jak i w nowszych budynkach, choć akurat tutaj często zastępowane są przez urządzenia oparte o elektronikę.piecyki gazowe

Piecyki gazowe znaleźć można  zarówno wielorodzinnych (blokach), jak również domach jednorodzinnych Warto bowiem pamiętać, że do ich poprawnego działania niezbędna jest jedynie poprawnie rozwinięta sieć gazowa. Z tego też powodu bez problemu można je znaleźć w siedzibach różnych firm czy instytucji.

Wybór piecyka gazowego

Tak naprawdę, zakup piecyka gazowego nie jest zadaniem specjalnie trudnym – wystarczy bowiem porównać kilka kluczowych parametrów tego rodzaju urządzeń, by wybrać idealne rozwiązanie dla siebie i swojego domu. Jednym z podstawowych parametrów wyróżniających piecyki jest sposób ich uruchomienia – niektóre z nich oparte są o przepływ iskry elektrycznej (dotyczy to szczególnie nowszych urządzeń), podczas gdy nieco starsze urządzenia uruchamiało się „podkręcając” ilość gazu. Dla wygody eksploatacji zdecydowanie polecamy to pierwsze rozwiązanie, które ponadto pozytywnie wpłynie na kieszeń – płomień nie pali się cały czas.piecyki gazowe

Bardzo ważnym parametrem jest moc piecyka oraz możliwość wyboru paliw. Przykładowo, piecyki gazowe niektórych firm pozwalają na wybór pomiędzy zasilaniem gazem płynnym oraz gazem ziemnym, który to parametr można na bieżąco przełączać.

Warto zainwestować w piecyk, który pozwala na bieżącą kontrolę parametrów pracy – nie chodzi tu wyłącznie o regulację temperatury, ale także o wszelkiego rodzaju wyświetlacze pokazujące aktualną temperaturę oraz ilość przepływu wody. Taki ekran pozwoli na znacznie łatwiejszą kontrolę parametrów ciepła wody w domu!

źródła zdjęć: all4u.pl; e-piecyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.