Odśnież auto

Odśnież auto

Rozumiem, że codzienna walka ze śniegiem może być męcząca, ale niestety nie mam litości dla kierowców, którzy nie potrafią czy nie chcą odśnieżyć rano auta. Odkąd nastała zima, codziennie widuję na ulicach auta, z kopułką śniegu na dachu, masce, bagażniku i szybach. Widać tylko ślady po pracy wycieraczek i ewentualnie po ogrzewaniu tylnej szyby. Widocznie kierowcy uważają, że strata pięciu minut, bo tyle zwykle zajmuje odkopanie auta, jest nie do nadrobienia. A przecież wystarczyłoby wyjść z domu właśnie te pięć minut wcześniej i problem byłby rozwiązany.

Odśnież auto

Niestety wielu kierowców ciągle uważa, że zima to przecież stan przejściowy i w końcu sobie pójdzie, a wraz z nią rozpuści się śnieg i lód. Wszystko spłynie do kanałów i sprawa będzie załatwiona. Jest w tym oczywiście sporo racji, ale prawda wygląda trochę inaczej, bo zanim nastąpi odwilż, nagromadzony śnieg i lód stanowią zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Pół biedy, jeśli jest to miękka śniegowa chmura, która „tylko” ogranicza widoczność, gdy jedzie się za takim delikwentem. Gorzej, gdy na dachu zgromadził się lód.

Jest to szczególnie groźne w przypadku ciężarówek, które mogą wieźć na naczepie naprawdę pokaźne bryły lodu. Przy dużych prędkościach odrywają się one od podłoża i lecą na drogę i inne samochody. W sieci można znaleźć mnóstwo filmów pokazujących powybijane przez takie bryły szyby. Nic zatem dziwnego, że policja karze mandatami osoby, które nie odśnieżają samochodów. To dobra praktyka, która pozwala mieć nadzieję, że na drogach będzie mniej wypadków związanych z latającym lodem i chmurami śniegu. Niestety zawsze przemknie się jakiś rodzynek i zabawa zaczyna się od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.