Objawy grypy i jej zapobieganie

I choć szczyt sezonu zachorowań na grypę jest już, na szczęście, raczej za nami, to ryzyko zachorowania istnieje zawsze. W tym artykule podpowiemy, jak rozpoznać grypę.

 

Grypa i przeziębienie

To dwie zupełnie różne, aczkolwiek często mylone ze sobą choroby. Wiele osób chorujących na grypę uważa, że dopadło je zwykłe przeziębienie i nie przejmują się zbytnio różnego rodzaju dolegliwościami, nie stosując przy okazji odpowiedniej terapii. To błąd – objawy grypy są zupełnie inne, a co za tym idzie, leczenie jest bardziej skomplikowane.

http://www.doktora.pl/wp-content/uploads/2016/02/grypa.gif

Jakie są objawy grypy?

Po pierwsze, grypa atakuje nagle, w przeciwieństwie do przeziębienia, które może przez dłuższy czas przechodzić od niegroźnej fazy początkowej do zaostrzonych stanów. Objawy grypy pojawiają się szybko i niespodziewanie, niemalże od razu sprawiając, że człowiek nie ma na nic chęci i siły. Poniżej opisujemy kilka najczęściej spotykanych przejawów zachorowania na grypę. Warto zwrócić na nie uwagę, szczególnie jeżeli akurat jest sezon zachorowań na grypę za oknem. Nie warto dawać się chorobie!

Gorączka

Jeżeli nagle temperatura Twojego ciała rośnie do okolic 39 stopni Celsjusza, a Ty przy okazji czujesz totalne osłabienie i brak sił, to niezawodny znak, że właśnie atakuje Cię grypa. Podwyższonej temperaturze z reguły towarzyszą bardzo uciążliwe dreszcze, które utrudniają normalne funkcjonowanie.

http://6.s.dziennik.pl/pliki/4481000/4481897-grypa-900-665.jpg

 

Zmęczenie

Nie masz na nic siły pomimo tego, że jesteś na nogach może od godziny? Jednym z głównych objawów zachorowania na grypę jest ogromne zmęczenie – choroba pozbawia organizm sił, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach nie warto czekać – lepiej od razu położyć się do łózka i zażyć jakiś środek przeciwko grypie.

Jak się ustrzec przed grypą?

http://www.rossmann.pl/skarb-content/articles/2013-10-09/c-czy-meska-grypa-naprawde-istnieje-69-28.jpg?r=635188163657100000

W sezonie grypowym przede wszystkim, unikać miejsc gdzie mogą znajdować się wirusy grypy – szczególnie dużych skupisk ludzi. Warto również dokładnie myć ręce po każdym powrocie do domu.  Taka profilaktyka umożliwi zapobieganie grypie do pewnego stopnia.

Więcej pomysłów na walkę z grypą znajdziesz tutaj http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/grypa-czy-przeziebienie-objawy-przebieg-i-powiklania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.