motoryzacja

O motoryzacji na papierze

W dobie XXI wieku większość z nas szukając informacji, sięga w pierwszej kolejności do internetu. I jest to naturalne, możemy tam znaleźć dosłownie wszystko, każdy temat, który nas interesuje. Nie omija to także branży motoryzacyjnej. Czasem jednak zmęczeni światłem wydzielanym przez urządzenia elektroniczne, mamy ochotę sięgnąć po wersje papierowe. Zrozumieją to szczególnie osoby ze starszych roczników, które często wychowywały się i rozwijały swoje pasje motoryzacyjne dzięki kupowaniu gazet. Na rynku nadal utrzymuje się wiele tytułów, które każdy zapalony fan motoryzacji powinien znać. Najpopularniejsze z nich to „Auto Świat“, ‚AUTOmoto‘, „Classicauto“ czy „KMH“. Nie różnią się one znacznie zawartością od wydań internetowych, zarówno w jednych, jak i drugich znajdziemy newsy, porady czy testy samochodów. Dla części osób jest to minus, ponieważ musimy zapłacić za informacje, które za darmo możemy znaleźć w internecie. Moim zdaniem jednak nic nie zastąpi nam świetnie prezentującego się w pokoju regału wypełnionego prasą kolekcjonerską. Jest to forma namacalnej pamiątki, a nie udostępniona informacja, która w każdej chwili może zostać usunięta z przestrzeni internetu.

Ta krótka tekstowa zajawka sprawia, że sam mam ochotę zbierać takie czasopisma od nowa, jednak boję się armagedonu, który może dotknąć ten segment. Możliwe, że za kilka najbliższych lat kolorowa prasa dla hobbystów straci na znaczeniu, a internet zagarnie cały rynek dla siebie.

Jednym z głównych punktów gazet o motoryzacji były kalendarze i połączenie pojazdów z pięknymi kobietami w różnych sesjach fotograficznych. Oto kilka przykładów.

kobieta
źródło: http://foter.com/
kobieta na motorze
źródło: http://foter.com/
motoryzacji
źródło: http://foter.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.