Nowe czy używane – zakup mieszkania

Po upadku komunizmu na rynku nieruchomości przez kilkanaście lat panował całkiem spory zastój. Powoli Polacy zdają się jednak budzić, a ich możliwości finansowe rosną coraz bardziej, dzięki czemu stać ich na zakup własnych czterech kątów. Wiele osób ma jednak wątpliwości dotyczące tego, co lepiej wybrać – czy może mieszkanie z rynku wtórnego, czy też zupełnie nowy lokal. Przekonajmy się sami.

Koszty

http://g8.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1155000/1155383-kupno-mieszkania-657-323.jpg

Mogłoby się wydawać, że w tej kwestii nie ma praktycznie żadnego pola manewru, bowiem mieszkania z drugiej ręki są znacznie tańsze niż zakup lokalu od dewelopera. Temu nie da się zaprzeczyć – mieszkania nie tracą wiele na wartości ale zakup lokalu z rynku wtórnego jest jednak znacznie tańszy niż kupno prosto od dewelopera. Dodatkowo, dochodzi jeszcze kwestia wykończenia mieszkania, które również może pochłonąć całkiem sporą sumę. Cóż, to wszystko prawda, lecz nie zapominajmy o fakcie, iż nikt nam nie każe kupować mieszkania za gotówkę! Tak naprawdę, znacznie łatwiej otrzymać kredyt czy pożyczkę bankową na mieszkanie zupełnie nowe, niż na takie z rynku wtórnego. Dodatkowo, mieszkanie z drugiej ręki też może wymagać odświeżenia – kreatywność właścicieli mieszkań nie zna granic, więc może się okazać, że czeka nas całkowita przebudowa mieszkania, równie kosztowna co wykończenie go od podstaw.

Lokalizacja
Pracujesz w centrum miasta, a wieczorem chciałbyś wyjść ze znajomymi na piwo lub do kina? Jeśli tak, to

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34342/zakup-mieszkania-na-wyanjem.jpeg

zakup własnych czterech kątów w tak zwanym nowym budownictwie wydaje się być znacznie bardziej sensownym wyborem. Nowe bloki budowane są w pobliżu linii tramwajowych/autobusowych/metra (w przypadku Warszawy), więc nie ma się co martwić o komunikację. Z kolei wiele starych bloków zlokalizowanych jest na obrzeżach miast, co sprawia że dojazd do centrum potrafi być katorgą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.