Wyprzedaż rocznika 2014 Skoda

Nowe auto jeszcze taniej?

I choć eksperci zgodnie przyznają, że ceny samochodów w salonach są z roku na rok coraz niższe, to trzeba przyznać, że i tak mamy możliwość zaoszczędzić całkiem sporo podczas kupna nowego samochodu w salonie. Koniec roku kalendarzowego to dla poszukiwaczy okazji prawdziwa gratka, bowiem właśnie wtedy dilerzy będą nas zachęcać do zakupu znacznymi obniżkami cen nowych aut.

 

Ogromny ruch w salonach samochodowych rozpoczyna się już na początku grudnia, ale szczególnego tempa nabiera tuż po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia, gdy rozpoczyna się wyprzedaż samochodów 2014. To właśnie w tym czasie salony samochodowe sprzedają fabrycznie nowe auta w rekordowo niskich cenach. Oprócz niższej ceny, często możemy liczyć na gratisy od salonu, takie jak pakiet ubezpieczenia czy opony letnie gratis.

Wyprzedaż rocznika 2014 Skoda
Źródło: skoda-auto.pl

 

Czy warto?

Zdawałoby się, że sytuacja idealna z punktu widzenia nabywcy nowego samochodu – nie dość, że pojawia się okazja zakupu całkowicie nowego auta w świetnej cenie, to jeszcze dochodzą różnego typu bonusy. W czym tkwi haczyk? Cóż, ciężko określać to jako podstęp ale pod koniec roku salony chcą po prostu pozbyć się aut z danego rocznika, które po pierwszym stycznia będą już o rok starsze. O ile w przypadku sprzedaży aut nowych ma to jakieś znaczenie, o tyle z punktu widzenia nabywcy nie ma żadnej różnicy. Słowem – jeśli masz okazję kupić samochód gdy trwa wyprzedaż rocznika, to zdecydowanie warto zdecydować się na taki krok.

 

Wiele osób obawia się, że starsze pod względem rocznika auto straci znacznie więcej na wartości niż porównywalny samochód, tylko o rok młodszy. Cóż, suche dane zdają się to sugerować, ale nie zapominajmy, że kupujemy taki samochód znacznie taniej. Oznacza to, że utrata wartości (w stosunku do sumy, jaką zapłaciliśmy za auto w salonie) utrzyma się na zupełnie standardowym poziomie. A poza tym kilkuletnie auto z polskiego salonu i od pierwszego właściciela i tak nieźle trzyma cenę przez wiele lat, dlatego obawy tego rodzaju są bezpodstawne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.