Nowe Volvo S80

Nowa definicja luksusu

Nie od dziś wiadomo, że spod rąk szwedzkich projektantów wychodzą tylko i wyłącznie najwyższej próby produkty, zazwyczaj klasyfikowane w segmencie premium. Samochody nie są tu wyjątkiem, a flagowa limuzyna Volvo jest najlepszym przykładem luksusowego auta, które spodoba się każdemu kierowcy, niezależnie od wieku i szerokości geograficznej. Nowa definicja luksusu – oto, jak najkrócej można scharakteryzować luksusową limuzynę Volvo.

Nowe Volvo S80
Źródło: volvocars.com

 

Wiele osób uważa, że auta luksusowe tworzone są głównie dla osób w dojrzałym wieku. Tak to zresztą wygląda u konkurencji Volvo, która oferuje samochody może i poprawne, lecz często najzwyczajniej w świecie nudne. Mówi się, że auto klasy premium powinno mieć przede wszystkim stonowany wygląd. Zgadza się – nowe Volvo S80 nie jest żadnym wyjątkiem pod tym względem. Pamiętajmy jednak, aby umieć odróżniać konserwatywne linie nadwozia od nudnego designu. O tym modelu szwedzkiego producenta nie da się powiedzieć, że jest nudny. Stylistyczne smaczki pojawiają się w wielu elementach designu, lecz ogólny wygląd samochodu można śmiało określić jako przykład klasycznej elegancji, co widać chociażby tutaj.

Mobilne centrum multimedialne

Wnętrze nowego Volvo to raj dla osób, które cenią sobie obecność różnego rodzaju systemów multimedialnych na pokładzie. Auto wyposażone jest nie tylko w szereg wygodnych dodatków, które z pewnością uprzyjemnią codzienną eksploatację. Specjalny system o nazwie Sensus podpowie nam, gdzie możemy znaleźć miejsce do parkowania, a nawet umożliwi zapłacenie za postój. A skoro już przy parkowaniu jesteśmy, to S80 wyposażone jest w kamerę która ułatwia parkowanie tyłem. Koniec problemów z zarysowaniami czy obtarciami! A jeśli Twoi pasażerowie będą się nudzić w czasie jazdy, to w zagłówkach foteli przednich znajdują się ekrany multimedialne, do których bez problemu podłączyć można konsolę lub obejrzeć film za ich pośrednictwem.

 Silniki i bezpieczeństwo

Auto jest nie tylko mocne, ale jak na prawdziwe Volvo przystało, również bardzo bezpieczne. Silniki mają moc nawet do 300 koni mechanicznych, co zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy. Jednostki Volvo od zawsze słyną z bezawaryjności, dlatego takie auto to inwestycja na lata. Co do bezpieczeństwa – S80 wyposażone są w systemy wykrywania pieszych oraz zapobiegania kolizjom, dzięki czemu jazda nawet w gęstym ruchu miejskim będzie bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.