nawigacja

Nawigacja samochodowa – jak ją wybrać?

To dylemat, przed jaki stoi wielu kierowców wieloma kierowcami, szczególnie u progu sezonu wakacyjnego. Jak wybrać urządzenie nawigujące, które zapewni maksymalnie komfortowy przejazd? A może wystarczy nawigacja w smartfonie?

Typowa droga na wakacje

I choć ogromne inwestycje w infrastrukturę drogową w Polsce należą już do przeszłości, nadal wiele jest miejsc, w których natknąć się można na różnego rodzaju przebudowy. Krajowi budowniczowie dróg mają jakąś taką dziwną tendencję do przeprowadzania remontów właśnie w okresie wakacji,  kiedy to Polacy masowo wyruszają na urlopy.

nawigacja
http://images.freeimages.com/images/previews/ef3/road-work-sign-1475056.jpg

Dodajmy do tego częste na polskich drogach korki czy wypadki, a dojazd do miejsca wypoczynku zabiera mnóstwo czasu i nerwów. W takich sytuacjach, zwykła nawigacja w formie urządzenia przyczepianego do szyby przedniej nie pozwala na sprawny przejazd

Nawigacja w telefonie?

Smartfony powoli stają się urządzeniami do wszystkiego, świetnie sprawdzając się także jako urządzenia do nawigacji. Oto kilka argumentów dlaczego warto wybrać nawigację w telefonie.

nawigacja
https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/11/17/21/46/navigation-1048294_960_720.jpg
  1. Informacje o ruchu drogowym. Jak już zostało wspomniane wyżej, sytuacja na polskich drogach zmienia się niczym w kalejdoskopie. Dzięki transmisji danych, nawigacja w smartfonie poinformuje kierowcę o wszelkiego rodzaju utrudnieniach, które pojawią się na drodze – przebudowaych, wypadkach, a nawet zatorach na danej trasie, co pozwoli na odpowiednio szybkie wyminięcie znajdującej się przed nami przeszkody.
  2. Poręczne użytkowanie. Korzystanie z nawigacji w smartfonie jest znacznie wygodniejsze niż z tradycyjnego urządzenia. Smartfon mieści się w kieszeni, a chowanie i wyciąganie urządzenia nawigującego potrafi być nużące. Warto jednak pamiętać, że bateria w telefonie przy okazji korzystania z aplikacji nawigującej rozładowuje się znacznie szybciej! Na dłuższe trasy, dobrym pomysłem może być zakup oddzielnej ładowarki samochodowej.
  3. Niższa cena. Pakiet nawigacyjny do smartfona jest znacznie tańszy niż zakup urządzenia nawigacyjnego. Koszt najwyższego standardu aplikacji w pakiecie na 2 lata wynosi mniej więcej tyle samo, ile najtańsze urządzenie GPS, a osoba decydująca się na taką ofertę otrzymuje wszystkie opcje, które w tradycyjnym urządzeniu wymagałyby słonej dopłaty.

Współczesny telefon komórkowy może okazać się świetną alternatywą dla nawigacji. Odpowiedni dobór planu taryfowego sprawi, że nawigacja (http://www.orange.pl/nawigacja-orange.phtml) za pomocą będzie znacznie tańsza niż zakup sprzętu GPS. Warto rozważyć taką inwestycję przed zbliżającym się sezonem urlopowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.