nauka angielskiego

Jak nauczyć się angielskiego?

Choć w dzisiejszych czasach znalezienie niemal dowolnej pracy bez znajomości języka angielskiego wydaje się być niemożliwe, to w praktyce często okazuje się, że nasze umiejętności posługiwania się tym językiem są, lekko mówiąc, nieco ograniczone. Co zrobić, by poprawić nasz angielski? Czy w ogóle istnieje jakikolwiek sposób na to, by rzeczywiście szybko i skutecznie nauczyć się języka Szekspira?

Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej, lecz wszystko sprowadza się do połączenia dwóch elementów. Jest to nie tylko nasza systematyczność, która jest oczywiście wyjątkowo ważna, lecz również umiejętność dobrego wyboru kursu językowego. I chociaż ofert różnego rodzaju kursów językowych nie brakuje niemal w żadnym mieście, to pod żadnym pozorem nie oznacza to, niestety, że warto decydować się na jakąś ofertę na zasadzie “pierwszy = lepszy”. Wręcz przeciwnie – kurs nauki języka należy wybierać bardzo ostrożnie. Poniżej prezentujemy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze, sprawdź opinie o danej szkole językowej w Internecie. Trzeba przyznać, że o ile Polacy są wyjątkowo wyczuleni na wszelkie formy nachalnej reklamy w Sieci, to nie wahają się oni ani chwili przed krytykowaniem rzeczy, które im nie odpowiadają. I tak – o ile faktycznie możemy mieć czasem wątpliwości co do tego, czy post pochwalny na temat danej szkoły rzeczywiście pisany był przez prawdziwego słuchacza, czy też może pracownika tej szkoły, o tyle w przypadku opinii negatywnych, tego rodzaju dylematy zanikają.

Kolejna kwestia to obecność native speaker’ów, czyli rodzimych użytkowników angielskiego (lub innego języka). Zajęcia z takimi osobami dają możliwość swoistego “osłuchania się” z językiem w najbardziej naturalnej formie. Nie umniejszając nic polskim lektorom, żaden z nich nigdy nie osiągnie poziomu językowej kompetencji równego native speakerowi. Innymi słowy, warto sprawdzić czy szkoła ma w ofercie lekcje z takimi osobami.

nauka angielskiego
Źródło: lexis.edu.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.