naprawy blacharskie

Gdzie naprawić auto po stłuczce?

Polscy kierowcy jeżdżą bardzo nieostrożnie i brawurowo, przez co zakłady wykonujące naprawy blacharskie nie mogą narzekać na brak klientów. Co zrobić, jeżeli auto już zostało uszkodzone?

naprawy blacharskieNiezależnie od tego, czy kolizja/wypadek zdarzyły się z Twojej winy bądź zawinił ten drugi kierowca, czeka Cię sporo stresu związanego nie tylko z dopełnieniem wszystkich formalności, lecz również z samą naprawą samochodu. Niestety, znalezienie dobrego zakładu zajmującego się naprawami blacharskimi w naszym kraju nie jest łatwe – na rynku dominują firmy, których domeną jest „bylejakość”, a utrzymują się na rynku tylko dzięki wyjątkowo niskim cenom.

Naprawy blacharskie auta

W zależności od zakresu uszkodzeń, kierowca ma do wyboru dwie opcje.

Pierwsze rozwiązanie to wymiana zniszczonego elementu. Takie działanie sprawdzi się wyłącznie w przypadku niewielkich, kosmetycznych uszkodzeń karoserii. W dobie tak łatwo dostępnych części blacharskich (niemal w każdym mieście znajdziemy kilka punktów sprzedających elementy nadwozia do aut wszystkich marek), często jest to najlepsze wyjście.

Niestety, stan części zamiennych często pozostawia wiele do życzenia – elementy przechowywane są pod gołym niebem, co sprzyja rozwojowi korozji. Dodatkowo, często bywa tak, że te części również są już po naprawach blacharskich, czego jednak laik nie stwierdzi gołym okiem – montaż takiego elementu obniża wartość auta!naprawy blacharskie

Kolejnym sposobem jest naprawa uszkodzonej części. O ile uszkodzenia nie były naprawdę poważne, z reguły dany element karoserii można jeszcze naprawić. Problem jednak w tym, że naprawy blacharskie w Polsce często przeprowadza się za pomocą młotka i tak zwanej szpachelki.

W rezultacie, naprawione w ten sposób auto staje się „łaciate” – dobrany przez blacharza kolor nijak nie współgra z oryginalnym lakierem na nadwoziu. Dodatkowo, elementy często naprawiane są w sposób niedbały, co sprawia, że po krótkim czasie odpada z nich lakier, a nawet pojawia się rdza!

Po takich naprawach blacharskich, auto wygląda gorzej niż przed zdarzeniem, nie wspominając już nawet o tym, że jego wartość przy późniejszej odsprzedaży staje się automatycznie niższa.

Poszukujesz dobrego zakładu blacharskiego? Zajrzyj na https://autobooking.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.