Meksyk

Meksyk

Czas wybrać jakieś miejsce na dłuższy zagraniczny wypoczynek. Tym razem chyba padnie na Meksyk. Wszystko dlatego, że naoglądałem się ostatnio wspaniałych zdjęć znajomych, którzy wrócili z długiej wyprawy do tego kraju. Wbrew obiegowym opiniom nie jest tam wcale niebezpiecznie, a ludzie są otwarci i przyjaźni. Wiadomo, że są miejsca, gdzie lepiej się nie zapuszczać, ale to samo można powiedzieć o Polce czy każdym innym kraju. Tymczasem Meksyk oferuje mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników aktywnego wypoczynku i zwiedzania zabytków, ale i do leżenia tzw. martwym bykiem.

Meksyk

Meksyk to przede wszystkim bogata, intrygująca do dziś dnia kultura Indian. Choć wiele z ich miast zostało zrównanych z ziemią, a kultura częściowo odeszła w zapomnienie, to ciągle pozostaje wiele niesamowitych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednymi z najbardziej spektakularnych są piramidy, które można zobaczyć w wielu miejscach. Co prawda klimat jest wymagający dla osób podróżujących, ale warto przeboleć duszny upał, aby rozkoszować się tymi widokami. Znajomi opowiadali, że trzeba mocno pilnować właściwego nawodnienia, bo przy tej wilgotności ciężko jest zauważyć, jak wytraca się wodę.

Ale Meksyk to nie tylko historia starożytna. Również później kraj rozwijał się dynamicznie i może poszczycić się wspaniałymi zabytkami. Dla osób, które mają już dość zwiedzania, doskonałą ofertą są plaże nad oceanem. Pływanie wśród wielkich fal, sączenie przysłowiowych drinków z palemką i leżenie martwym bykiem, powinno być na stałe wpisane w plan wycieczki do tego kraju. Nie mówię, żeby spędzić tak cały pobyt, ale odrobina wypoczynku się przecież należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.