Kupujemy używane auto

Rynek samochodów używanych w Polsce pełen jest pułapek, na które natknąć się nietrudno, a które potrafią skutecznie wyczyścić portfel kupującego, a jemu samemu dodać kolejnych siwych włosów na głowie. Jak kupić w Polsce auto z drugiej ręki i na tym nie stracić? Czy to w ogóle jest możliwe? Na te pytania odpowiemy w tym artykule!

gielda_samochodowa_duzo_aut

Liczba komisów sprzedających używane auta w niemal każdym mieście jest całkiem spora. Znajdziemy tam przeważnie “świeżo sprowadzone”  auta, które handlarze zakupili w jednym z krajów zachodniej Europy. Na pierwszy rzut oka, samochody wyglądają bardzo dobrze – lakier się błyszczy, a we wnętrzu plastiki zachęcają do zakupu swoją głęboką czernią. Jak na auta, któe mają często co najmniej 10 lat, to samochody komisowe wyglądają naprawdę nieźle!
Nie kupuj oczami!

Oto kilka porad dla osób, które chcą kupić używany samochód.

  1. Nie szukaj ceny

Czy warto przepłacać za auto, które i tak jest używane i które możemy mieć o kilka tysięcy tainej? Absolutnie nie, ale z drugiej strony, nie warto tracić zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, że każdy handlarz tak kalkuluje ceny w swoim komisie, by jak najwięcej zarobić na każdym aucie. Słowem, jeśli auto jest podejrzanie tanie, to istnieje spore ryzyko, że coś z nim jest nie tak – albo pod względem mechanicznym albo prawnym. W obu przypadkach, zakup takiego auta będzie sporym obciążeniem dla naszego budżetu.

2. Nie bój się przebiegów

W Polsce przez wiele lat panowało przekonanie o tym, że samochód z przebiegiem ponad 200 tysięcy kilometrów nadaje się wyłącznie na złom. To nieprawda – współczesne auta bez problemu wytrzymują przebiegi nawet 2x większe – warto jednak dowiedzieć się, czy interesujący nas model samochodu jest w miarę tani w naprawach. Można się bowiem spodziewać, że w kilkunastoletnim aucie jakieś usterki wystąpią. Z drugiej strony, jeśli sprzedawca mówi prawdę o przebiegu, to możemy mieć większą pewność że będzie uczciwy też w innych kwestiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.