Kupujemy auto za 1000 złotych

I choć po przeczytaniu tego tytułu wiele osób może popukać się w głowę twierdząc, że za 1000 złotych mogą sobie kupić co najwyżej średniej klasy rower, to warto pamiętać o tym, że czasem życie zmusza do podejmowania takich wyborów jak zakup auta za ⅓ średniej krajowej. Jak wybrać taki samochód? Czy takie auto rzeczywiście wytrzyma nieco dłużej niż wyjazd z komisu?
Jak dobrze wybrać samochód w tej kwocie? Cóż, trzeba przyznać że w przeciwieństwie do aut z pozostałych segmentów cenowych, w tym wypadku trzeba zastosować nieco inne kryteria. Jakie? O tym poniżej!

http://2.bp.blogspot.com/

Przede wszystkim, nie warto zwracać nadmiernej uwagi na kosmetyczne uszkodzenia samochodu. Sam fakt, że auto ma jakieś wgniecenia czy zadrapania nie powinien w żaden sposób go dyskwalifikować. Ostatecznie, mówimy o samochodach które warto są 1000 złotych, a to nierzadko kwota, jaką trzeba zostawić w warsztacie blacharskim za dokonanie kosmetycznej renowacji lakieru. Znacznie ważniejsze jest znalezienie prawdziwych śladów korozji. I o ile rdzawy nalot na blachach czy śrubach nie powinien być powodem do jakiegoś znacznego niepokoju, o tyle rdzy nie powinno być na elementach nośnych konstrukcji. Przerdzewiałe podłużnice czy progi zdecydowanie dyskwalifikują samochód. Praktycznie doprowadzenie go do stanu używalności z tak zaawansowaną korozją będzie niemożliwe.
Kolejna kwestia to wyposazenie. W autach wartych najwyżej 250 euro nie ma co oczekiwać luksusów w stylu automatycznej klimatyzacji czy nawet centralnego zamka. Brutalna prawda jest taka, że im mniej elementów wyposażenia posiada samochód, tym lepiej, bowiem….nie ma się co psuć!
I jeszcze jedno – dokładnie sprawdźcie silnik. Lepiej postawić na proste jednostki benzynowe niż na diesle,

http://bibliotekarz.net/

które nawet w autach za takie kwoty potrafią mieć dosyć kosztowne w naprawie elementy, jak choćby turbina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.