Jak kupować skutery używane?

I choć aura za oknem niekoniecznie zachęca do jazdy jednośladem, to zakup skutera zimą może być całkiem niezłym pomysłem. Poznaj kilka zasad zakupu używanych skuterów – ten tekst pomoże Ci w rozsądnym wydaniu pieniędzy!

używane skuteryNa szczęście, rynek używanych skuterów nie jest aż tak przepełniony różnego rodzaju pułapkami, jak to ma miejsce chociażby w przypadku samochodów. Po części wynika to z tego, że niewielka wartość maszyn raczej nie zachęca do jakichś znacznych ingerencji. Z drugiej strony, warto jednak mieć się na baczności, bowiem nieuczciwych sprzedawców oferujących skutery używane nie brakuje!

Pytanie #1 Po co mi skuter?

No właśnie – na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam! Koniecznie zastanów się, do jakich celów najczęściej będziesz używać tego pojazdu – czy to mają być dojazdy do szkoły/pracy, czy też może relaksujące weekendowe wycieczki. Ponadto, warto zastanowić się jak bardzo intensywnie będziesz używać tego pojazdu – czy będzie to jedyny pojazd w Twoim domu, czy też może traktujesz skuter jako rozwiązanie „zapasowe”, na przykład jako sposób na ominięcie korków w mało sprzyjający komunikacyjnie poranek.używane skutery

Pytanie #2 Jaki rocznik?

Przeglądając oferty skuterów używanych można dojść do wniosku, że kilkuletnich egzemplarzy jest bardzo niewiele. W ogłoszeniach dominują jednoślady mające co najmniej 5 lat (oraz więcej). Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, tak i tutaj ma to swoje uzasadnienie ekonomiczne – jeżeli ktoś zdecyduje się sprzedać 2-3 letni skuter, to z reguły nie czyni tego bez przyczyny. Niestety, zazwyczaj powodem takiej decyzji jest albo poważny wypadek albo równie poważna awaria jednostki napędowej.

Nie ma co się obawiać skuterów o kilka lat starszych. O ile są w dobrym stanie, to powinny jeszcze kilka lat pojeździć. Zakup takiego jednośladu za kilka tysięcy złotych może być całkiem niezłą inwestycją, a niektóre naprawy można wykonać nawet samemu, by obniżyć koszty. Silniki są bardzo proste w obsłudze!

Pytanie #3 A może nowy skuter?

Używany czy nowy? Cóż, chyba lepszym wyborem będzie ten pierwszy – kosztuje mniej, a jednocześnie największą utratę wartości ma już za sobą. Z drugiej strony, jeżeli zależy Ci na nowinkach technologicznych to pozostaje tylko nowy jednoślad.

Czytaj więcej na http://www.ckm.pl/moto/ceny-skuterow-nowych-i-uzywanych-jaki-model-wybrac,15066,1,a.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.