Krótka rozprawa o gazie

Jeśli wierzyć statystykom, Polakom żyje się z roku na rok coraz lepiej, a co za tym idzie, podobno stać nas na coraz więcej. Niestety, ceny paliw na stacjach potrafią szybko przekonać nas do tego, że takie rozumowanie jest jak najbardziej błędne. Remedium na wysokie koszty eksploatacji samochodu może być montaż instalacji LPG.

Jak to było?

landi renzo opiniePierwsze instalacje autogazu pojawiły się w naszym kraju jeszcze w latach 80 dwudziestego wieku, kiedy to nastąpił znaczny wzrost cen paliw na stacjach (a przede wszystkim, bardzo brakowało wtedy benzyny). Wraz z pojawieniem się tej nowości, niczym grzyby po deszczu wyrastały zakłady oferujące montaż instalacji gazowej w samochodach. Niestety, wiedza wśród mechaników była na niskim poziomie, podobnie jak stosowane technologie, dlatego obok oszczędności, instalacje sprawiały cały szereg kłopotów. O uciążliwym szarpaniu czy spadkach mocy pamiętają chyba wszyscy, którzy mieli okazję posiadać w tamtym czasie auto z LPG.

Jak to jest dziś?

Instalacja gazowa w samochodzie przestała dziś być źródłem problemów, a stała się raczej dobrym sposobem oszczędzania. Liczni producenci aut oferują instalacje gazowe w fabrycznie nowych samochodach (jak na przykład tutaj: http://www.skoda-auto.pl/oferta/auto-z-lpg/auto-z-lpg). Ta radykalna zmiana stała się możliwa dzięki pojawieniu się w naszym kraju przedstawicielstw renomowanych firm z branży LPG, jak chociażby Landi Renzo.

landi renzo
http://regiomoto.pl

Czy gaz niszczy silnik?

To chyba jedna z tych kwestii które najbardziej nurtują posiadaczy samochodów na gaz. Niegdyś użytkowanie auta na gazie powodowało znacznie podwyższoną awaryjność. Dziś, wystarczy poprawny montaż instalacji oraz dobór odpowiednich komponentów. Opinie o Landi Renzo wskazują jasno – auta zasilane gazem bez większych problemów przejeżdżają setki tysięcy kilometrów. Innymi słowy – ich awaryjność niemal nie odbiega od awaryjności typowych “benzyniaków”. A ile pieniędzy zostaje w portfelu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.