pielęgnacja twarzy

Kosmetyki dla faceta

Jeszcze całkiem niedawno uważano, ze prawdziwemu mężczyźnie nie wypada dbać o swój wygląd, a szczytem tego rodzaju działań powinien być odpowiedni dobór garnituru. Prawda jednak jest taka, że dbałość o wygląd ma niebagatelne znaczenie w wielu sferach życia, a zadbany mężczyzna ma znacznie większe szanse u kobiet. Panowie! Nie ma już sensu myśleć, że dbałość o nasz wygląd to oznaka tego, że nagle staliśmy się bardziej zniewieściali!

Działy męskie w wielu drogeriach, który do niedawna zawierał jedynie kosmetyki do kąpieli czy szampony do włosów, powoli wielkością dorównują tym częściom sklepów, które zawierają produkty przeznaczone dla pań. Cała gama różnego rodzaju propozycji nie ułatwia jednak zakupu – aby dobrze wybrać należy wiedzieć, czego rzeczywiście nam potrzeba.

Różne potrzeby

Cera mężczyzny jest znacznie inna niż skóra na twarzy kobiety, przez co pielęgnacja twarzy mężczyzny wymaga zastosowania zupełnie innych kosmetyków. Dzieje się tak głównie ze względu na męskie hormony, czyli przede wszystkim testosteron. To właśnie dzięki niemu statystyczny mężczyzna ma znacznie więcej włosów na skórze, a także znacznie bardziej się poci (większa ilość receptorów potu) czy ma znacznie grubszą skórę niż kobieta.

pielęgnacja twarzy

Co wybrać?

Jednym z podstawowych elementów, które powinny się znaleźć na półce każdego mężczyzny jest żel do mycia twarzy. Każdego dnia, nasza cera jest wystawiona na działanie szkodliwych czynników, jak choćby zimne powietrze z układu klimatyzacji czy, na odwrót, ogrzane powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. To warunki zupełnie nienaturalne, więc męska skóra szybko ulega zniszczeniu. Warto również zainwestować w krem na dzień czy różnego typu maseczki do twarzy. Zawarte w nich składniki pozwolą skórze pozostać gładką i atrakcyjną przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.