kosiarka do trawy

Kosiarka do trawy – poradnik kupującego

Elektryczna czy spalinowa? Mała czy duża? Jakiej firmy kosiarka do trawy sprawdzi się najlepiej i dlaczego właśnie tą warto wybrać? Te i inne pytania zaprzątają głowy właścicieli ogrodów. To właśnie dla nich przygotowałem ten artykuł!

Zastanawiasz się jakie parametry powinna mieć idealna kosiarka? A może przytłacza Cię nadmierna ilość informacji w materiałach reklamowych firm produkujących sprzęty do pielęgnacji ogródka? Jakby nie patrzeć, wiele z tych sformułowań rzeczywiście może być niejasnych dla laika. Postaram się jednak przybliżyć Wam pewne zagadnienia związane z zakupem urządzenia koszącego, tym bardziej, że sam niedawno przechodziłem przez cały ten proces zakupowy.

Wielkość trawnika

kosiarka do trawyTo właśnie powierzchnia do koszenia ma największy wpływ na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu kosiarki. Do niewielkich trawników dobrym pomysłem może być kosiarka ręczna. Takie urządzenie pracuje właściwie bezgłośnie, nie wytwarzając przy tym żadnych zanieczyszczeń. Dodatkowo, taka kosiarka jest chyba najtańszą z dostępnych na rynku opcji.

Do trawników o średniej lub dużej powierzchni zdecydowanie lepiej wybrać kosiarki z własnym napędem. Zapewnią one znacznie wygodniejszą pracę, bez konieczności martwienia się o dostęp do źródła energii.

Wielkość kosiarki do trawy

Nigdy, ale to przenigdy nie wolno wybierać kosiarki zbyt małej do potrzeb danego trawnika! O ile zbyt duża kosiarka w małym ogrodzie będzie najwyżej trochę niewygodna w użyciu, o tyle koszenie dużych przestrzeni za pomocą urządzenia o zbyt małej mocy jest po prostu bardzo męczące. Zawsze istnieje ryzyko, że mała kosiarka do trawy nagle po prostu dalej nie pojedzie – bo trawa okazała się być zbyt wysoka.kosiarka do trawy

Pojemnik – czy warto?

Kosiarka do trawy powinna posiadać pojemnik na skoszoną zieleń. Warto w tym wypadku wybierać wielkość nieco na wyrost, w myśl zasady opisanej w poprzednim akapicie.

Jest to znacznie wygodniejsze z punktu widzenia osoby koszącej – nie ma konieczności grabienia ściętej trawy przez cały czas. Dodatkowo, trawnik na którym nie ma pozostałości skoszonej trawy zwyczajnie lepiej wygląda oraz pozbawiony jest filcu, to jest warstwy znacznie utrudniającej przepływ wody.

źródła zdjęć: redblog.pl, zielonogrodek.pl, ogrodlokalny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.