system faktur online

Koniec z tonami papieru w biurze!

Chyba każdy polski przedsiębiorca zdołał zauważyć, jak wiele czasu poświęca się w jego firmie na obsługę faktur. Powiedzmy sobie szczerze – konieczność drukowania rachunków, a następnie podpisywania ich czy wysyłania pocztą, raczej nie przyniesie zysku firmie.

Każdego ranka czeka na nas mnóstwo faktur w dziale księgowości firmy. Musimy je nie tylko wydrukować, ale też podpisać, a potem zanieść na pocztę. W urzędzie stoimy w kolejce, kupujemy koperty i znaczki, adresujemy je….ufff! Nareszcie, zmęczeni, wracamy do pracy po dwóch godzinach obsługi faktur.

Czy naprawdę tak to musi wyglądać? Czy w czasach, gdy zamiast pójścia do sklepu wybieramy zakupy online, nadal trzeba drukować faktury? Na zdrowy rozum, mówiąc kolokwialnie, tego typu czynności pochłaniają znaczną ilość czasu i zasobów w firmie – przecież w tym samym czasie każdy pracownik firmy mógłby zrobić coś znacznie bardziej pożytecznego, niż drukowanie kolejnych ton papieru (lasy tropikalne i tak już giną!)

Faktura tylko w komputerze

Opracowany niedawno system obsługi faktur vat online (więcej na ten temat znajdziecie tutaj), pozwala na niemal całkowite zapomnienie o tym, jak uciążliwe jest postępowanie z tradycyjnymi dokumentami. Zastosowanie takiego rodzaju systemu pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale także umożliwia zmniejszenie wydatków na takie rzeczy, jak papier do drukarki, koperty, znaczki, czy nawet eksploatację firmowej drukarki.

Faktura online – gwarancja wpłaty

Dosyć często zdarza się, że tradycyjna poczta w naszym kraju działa dosyć opieszale. Urzędy pocztowe tygodniami nie dostarczają przesyłek, co w przypadku firm może okazać się szczególnie bolesne dla ich kondycji finansowej – wystarczy, że kilku kontrahentów nie otrzyma faktur, będących wezwaniem do zapłaty i budżet miesięczny naszej firmy może notować straty. Takie ryzyko znika w przypadku, gdy użyjemy systemu faktur online. Nie tylko mamy pewność, że faktura dotrze do odbiorcy w kilka sekund, ale również możemy ustawić żądanie potwierdzenia jej odbioru, co eliminuje ryzyko oszustw ze strony kontrahenta. Wszystko to w systemie obsługi faktur online – nam wystarczy jedynie połączenie go z programem pocztowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.