concept car

Samochody koncepcyjne przekroczyły pewną granicę

Rysowane na desce kreślarskiej z myślą o robieniu wrażenia i spełnianiu marzeń motoryzacyjnych następnych pokoleń. Auta koncepcyjne już niedługo mogą przegonić wszelkie wyobrażenia o poruszaniu się po drogach, ponieważ patrząc na obecnie produkowane samochody, to już teraz możemy mówić o wizualnej rewolucji. Nie tak dawno Mitsubishi zaprezentowało swój koncept auta, które ma szansę zostać wyprodukowane na szeroką skalę już w przyszłym roku w dużej ilości egzemplarzy, a mówimy tutaj o pełnoprawnym pojęciu, który przełamuje pewne motoryzacyjne tabu.

Dawna koncepcja dla bogatych

samochody koncepcyjne
źródło: http://foter.com/

Samochody Porsche, Ferrari i Lamborghini nie stanowią żadnej gratki dla bogatych ludzi, ponieważ zbyt wiele takich aut można spotkać w zamożnych dzielnicach i dużych metropoliach. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się wśród nich auta koncepcyjne, których produkcja nie jest jednoznacznie określona w czasie lub zostały wykonane w celu przedstawienia przyszłych samochodów, jakie dana marka zacznie produkować za X lat. W roku 2011 BMW pokazało auto z silnikiem elektrycznym, które miało zawojować rynek. Był do projekt wykraczający poza obecne trendy i jak widać współczesny wizerunek samochodów ekologicznych. To auto jest jak biały kruk na Europejskich drogach, nie mówiąc już o Polsce, a jakiś czas temu miałem okazję widzieć je na ulicach Warszawy, gdy wracałem z pracy. Ciekawym przypadkiem jest Lamborghini Miura, czyli wiekowy prototyp super auta. Ostatecznie wyprodukowano go w ilości 475 egzemplarzy, a jego następca opuścił fabrykę w liczbie ledwie 145 sztuk.

Ku marzeniom, ku przyszłości

samochód
źródło: http://foter.com/

Technologia pozwala producentom samochodów osobowych na zaprezentowanie pojedynczej sztuki pojazdu, który wykracza poza ramy opłacalności i współczesnych trendów. Prototypy prezentowane podczas dwóch ostatnich dużych imprez motoryzacyjnych, to daleka przyszłość świata motoryzacji. Kto wie, czy obecne pokolenia w ogóle dożyją do prowadzenia w pełni ekologicznych samochodów wyposażonych w zaawansowane technologicznie funkcje i wykonane z pomysłem godnym Leonarda. Przed konstruktorami stoi zapora w postaci kosztów wytworzenia niektórych komponentów, jakość dróg i opłacalność w montowaniu silników hybrydowych i w pełni ekologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.