Kärcher – bezkonkurencyjny w sprzątaniu

Na rynku istnieje obecnie wiele firm konkurujących ze sobą o laur pierwszeństwa i oczywiście o klientów, dzięki którym mogą generować zyski. Interesujemy się zwykle ich bieżącymi wynikami – jakością produktów, ich cenę etc. Nic w tym dziwnego, ale czasem fajnie jest dowiedzieć się czegoś więcej. W końcu najlepsi na swoją markę pracowali najczęściej długo..

Od ogrzewania do czyszczenia

Alfred Kärcher (podobnie jak np. Robert Bosch) był wynalazcą i przedsiębiorcą  pochodzącym z Badenii-Wirtembergii.   W 1924 roku ukończył studia techniczne i zaczął pracę w biurze inżynierskim swojego ojca. Już w 1935 roku w Bad Cannstatt zarejestrował własną firmę, która zajmowała się sprzedażą produktów związanych z techniką grzewczą. W czasie II wojny światowej – po przeniesieniu się w 1939 roku do Winneden, gdzie znajduje się do dziś – firma Kärcher produkowała min. urządzenia do podgrzewania silników lotniczych oraz systemy ogrzewania kabiny. Po wojnie skoncentrowano się jednak na tym, co wówczas było najpotrzebniejsze: sprzętach do gospodarstw domowych, piecykach grzewczych, kuchenkach itd.

Jednak, mimo wielu jeszcze innych działań na rynku, prawdziwym przełomem okazało się opatentowanie  pierwszego  w Europie czyszczącego urządzenie wysokociśnieniowego  z podgrzewaniem wody – DS 350. To własnie był krok milowy w kierunku globalnego sukcesu.

Kärcher dziś

Obecnie firma ma na koncie ponad 1700 patentów i znaków towarowych, jej produkty sprzedawane są w 65 krajach świata. A sama marka znana jest chyba każdemu. Poza urządzeniami wysokociśnieniowymi i innymi sprzętami do czyszczenia, firma ma w asortymencie także polerki – służące do usuwania z gładkich powierzchni śladów kół, obcasów itp.  Polerki Kärchera działają niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej. W zależności od potrzeb możemy wybrać urządzenie przeznaczone do małych/średnich bądź dużych powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.