monitor 24 cale, monitor lg flatron, monitor 23 cale

Jak wybrać monitor?

Oferta monitorów w sklepach z elektroniką jest ogromna, a ceny z roku na rok coraz niższe. Niestety, liczba propozycji sprawia, że przeciętny użytkownik komputera zwyczajnie nie wie jaki monitor będzie dla niego najlepszy.

Wybierając monitor warto posiąść przynajmniej podstawową wiedzę na temat parametrów tego rodzaju urządzeń. Raczej nie ma co tu liczyć na pomoc sprzedawców, ponieważ takim osobom zazwyczaj najbardziej zależy na zysku, a wysoka cena (lub marża sprzedawcy na danym produkcie) wcale nie musi oznaczać równie wysokiej jakości danej propozycji. monitor 24 cale, monitor lg flatron, monitor 23 cale

Z drugiej strony, ogromna konkurencja wśród sprzedawców sprawia, że nawet całkiem niezłe monitory wcale nie muszą kosztować fortuny. Innymi słowy, jeżeli poszukujesz dobrego monitora to cena nie powinna być Twoim podstawowym kryterium. Istnieje bowiem ryzyko, że zwyczajnie w świecie przepłacisz za produkt, który po prostu nie jest tego warty.

Na jakie parametry warto zatem zwrócić uwagę wybierając monitor dla siebie? Przede wszystkim, zastosowanie.

Higiena pracy

To bardzo ważna, aczkolwiek często pomijana kwestia przy wyborze monitora komputerowego. Przede wszystkim zastanów się jak często korzystać będziesz z danego monitora. Postaraj się określić, ile godzin w ciągu dnia spędzisz przed monitorem, a ile w nocy.

Równie ważne jest to, do jakich celów używać będziesz tego monitora. Tu wystarczy odpowiedni dobór przekątnej, czyli po prostu fizyczna wielkość urządzenia.

monitor 24 cale, monitor lg flatron, monitor 23 cale Jeżeli zależy Ci na skutecznej pracy z grafiką, idealny będzie monitor 23 cale (lub mniejszy, nawet 21 cali). A jeżeli poszukujesz urządzenia które zapewni Ci najwyższej jakości grafikę do grania w gry, wybierz monitor 24 cale.

Marka monitora – jaką wybrać?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów, tak i w elektronice różne marki mają swoich zagorzałych fanów i przeciwników. To oczywiście mocno subiektywne podejście, które jednak ma swoje źródło choćby w popularności wyrobów danej firmy na danym rynku. Generalnie jednak warto postawić na produkty sprawdzonych firm, zbierające pozytywne opinie ekspertów oraz użytkowników, jak choćby monitory z serii LG Flatron.

Źródło: pclab.pl; lg.com.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.