Jak taniej pojechać na wakacje?

Sezon urlopowy coraz bliżej, a wraz z nim konieczność poczynienia pierwszych planów na wakacje. Jeżeli i Ty zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób spędzić letnie miesiące, nie przepłacając przy tym zbytnio, koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem!

Poza kurortem

https://ddak.files.wordpress.com/2013/07/wakacje.jpeg

I choć z roku na rok wyjazdy zagranicę kosztują coraz mniej, to nadal urlop potrafi dosyć solidnie uderzyć po kieszeni. Warto zatem pamiętać o złotej zasadzie oszczędzania przy wyborze miejsca na urlop – jeżeli niekoniecznie zależy Ci na przebywaniu w głośnym i hałaśliwym kurorcie, dobrym wyborem może być wyjazd do nieco mniej popularnego miejsca. Przykładowo, w Polsce wakacje w Łebie czy Mielnie będą droższe niż w wiosce położonej kilka kilometrów dalej. A ostatecznie, jeżeli w jakimś miejscu zrobi Ci się nudno, zawsze można wybrać się na wycieczkę po okolicy lub nawet do kurortu. Takie działanie pozwala na spore oszczędności.

Inny kraj

Kolejna kwestia to wybór nieco mniej obleganych kierunków. Przykładowo, jeżeli chcesz wypocząć nad

http://content2.itaka.pl/cms/img/u/kraj/1/czarnogora_0.jpg

ciepłym morzem, nie musisz jechać do coraz droższej Chorwacji (o Włoszech czy Hiszpanii nawet nie wspominając) – zamiast tego wybierz mniej popularne, acz równie ciekawe kraje jak choćby Czarnogóra czy Albania! Czasem okazuje się, że miejsca które są dosyć drogie wcale nie muszą być dużo lepsze, niż ich tańsze odpowiedniki, a brak tłumów też może być plusem.

Rezerwuj samemu

Rezerwując hotel we własnym zakresie możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Zresztą, w Internecie znajdziesz całe mnóstwo stron, które umożliwiają rezerwację hotelu jeszcze taniej, niż jest to napisane na jego stronie internetowej! To doskonały sposób by nieco zaoszczędzić przy okazji planowania wakacji.

http://hotel-express.uk.com/wp-content/uploads/2015/09/Hotel3.jpg

Dobrym pomysłem jest również rezerwacja miejsca noclegowego na długo przed planowanym urlopem – im mniej czasu pozostaje, tym drożej. Ta sama zasada dotyczy zresztą biletów lotniczych – jeżeli zarezerwujesz je na pół roku przed planowanym wylotem, zapłacisz przysłowiowe „grosze”, przynajmniej w porównaniu z kwotą, jaką musiałbyś wysupłać kupując bilety na kilka dni przed planowanym odlotem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.