woda po goleniu

Golenie bez podrażnień

Wielu mężczyzn boryka się z problemem podrażnionej skóry, który pojawia się przy okazji golenia. Niestety, znalezienie właściwego środka przeciwko podrażnieniom na skórze potrafi być naprawdę trudne. Wielu Polaków przechodzi te poszukiwania trochę metodą “prób i błędów”, często bardzo przy tym cierpiąc z powodu nieudanych prób znalezienia najlepszego sposobu na ukojenie skóry po goleniu.

Sporo facetów swój wybór odpowiedniego środka do pielęgnacji skóry po goleniu opiera na cenie produktu. Niestety, jest to podejście błędne, choć wcale nie oznacza to, że tańsze produkty są złe, a drogie dobre – wiele zależy tak naprawdę od tego, czego rzeczywiście potrzebuje nasza skóra. Tylko jak to sprawdzić? Przyjrzyjmy się porównaniu wody po goleniu oraz balsamom.

woda po goleniu
Źródło: dooktor.pl

Woda? A może balsam?

Oprócz jakichś osobistych preferencji, warto tutaj zastanowić się przede wszystkim nad realnymi potrzebami naszej skóry. Zarówno woda po goleniu jak i balsam mają szereg zalet, które nie sposób przecenić. Z drugiej strony, dobrym pomysłem może okazać się trzymanie jednego i drugiego produktu na półce.

Kto powinien używać balsamu? Jest to produkt szczególnie polecany osobom, którzy nieustannie cierpią z powodu zaczerwienienia występującego po goleniu. Skład balsamu pozwoli ukoić naskórek, który został uszkodzony w czasie golenia. Ponadto, jeżeli masz już dosyć nieznośnego pieczenia, jakie towarzyszy każdemu goleniu się, to balsam będzie doskonałym rozwiązaniem.

A woda po goleniu (np. ta od Nivea)? Ze względu na zawartość alkoholu w tym produkcie, będzie on doskonałym zakupem dla tych z Was, którzy macie problemy z “zacinaniem się” przy goleniu. Alkohol szybko neutralizuje krwawienie, a jednocześnie zabija bakterie znajdujące się w kropelkach potu, co sprawi, że nasza skóra na długo pozostanie gładka i jędrna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.