logo Forda

Ford S-Max, czyli jak przeprowadzić udany lifting

Ford, motoryzacyjna potęga stworzona na początku ubiegłego wieku, na swoim koncie ma wiele udanych modeli. Począwszy od 16 czerwca 1903 roku, Ford Moto Company regularnie wzbogacał motoryzacyjny świat w ponadczasowe, eleganckie i, co najważniejsze, udane modele pojazdów (zarówno osobowych, jak i autobusy a nawet maszyny rolnicze). Ford S – Max nie jest tutaj wyjątkiem.

Skazany na sukces

Ford S – Max zjechał z taśmy produkcyjnej w 2006 roku i od razu szturmem zdobył serca motomaniaków. Swój wielki debiut miał podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, w roku 2006, a już rok później szczycił się tytułem Europejskiego Samochodu Roku.

S-Max zbudowany został na bazie czwartej generacji słynnego Forda Mondeo jako samochód klasy średniej. Ten najmłodszy w owym czasie z generacji vanów stworzony został jako uzupełnienie oferty Forda w tym segmencie.

Przed…

Z wyglądu przypominał nieco model Galaxy, jednak od starszego kuzyna różnił go przede wszystkim sportowy charakter. Projektantem tego akurat modelu był David Hilton. Ford S-Max w swojej niezmienionej formie produkowany był do 2010 roku, kiedy to przeszedł niewielki, acz odświeżający lifting. Co się zmieniło?

Ford S-Max
Ford S-Max przed zmianami

…i po liftingu

S-Max 2016
I po liftingu

Poliftingowy S-Max to nieco bardziej nowoczesna sylwetka. Tył został unowocześniony i wzbogacony lampami diodowymi. Całkowicie również przemodelowano przedni zderzak – z korzyścią dla wyglądu. Nie obyło się także bez zmian we wnętrzu samochodu – lepsze jakościowo materiały, podsufitka podświetlana za pomocą technologii diodowej i nie dzielony dach panoramiczny to tylko niektóre ze zmian. Wszystkie czynią zaś z Forda S-Max jeden z najlepiej narysowanych vanów na europejskich drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.