ford mustang

Ford Mustang – legenda w doskonałej formie

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby modelu Forda z cwałującym wierzchowcem w logo. To jeden z ostatnich prawdziwych samochodów sportowych dostępnych na rynku.

Kilka słów o historii

ford mustangFenomen Mustanga trwa od lat 60 ubiegłego wieku. To właśnie wtedy, a dokładnie 17 kwietnia 1964 roku, zaprezentowano pierwszy model tego niezwykle popularnego dziś auta. Samochód miał stanowić amerykańską odpowiedź na coraz popularniejsze na Starym Kontynencie samochody typu GT i chyba to się udało, ponieważ na dobre zawojował nie tylko rynek, ale przede wszystkim serca nabywców tego rodzaju aut – pamiętajmy bowiem, że takie auta kupuje się głównie sercem.

Od tamtej pory, Ford Mustang wyprodukowany został w niezliczonej ilości wersji, a obecnie dostępna generacja to już piąta w historii modelu. Auto ma miliony fanów na całym świecie, ciesząc się praktycznie statusem kultowego samochodu.

Dane techniczne

Co takiego ma w sobie Ford Mustang, że ubóstwia go tak wiele osób? Na pewno jednym z powodów są doskonałe parametry techniczne. Już pierwszy rzut oka na dane techniczne tego modelu Forda zdradza, że mamy do czynienia z nietypowym, jak na dzisiejsze czasy, autem. Jak przeczytać można na stronie dystrybutora Forda Mustanga, pod maską może pracować jeden z dwóch silników:

  • 2.3 Ecoboost
  • 5.0 V8

O ile ten pierwszy silnik zapewnia naprawdę dobre parametry, o tyle to właśnie ta druga jednostka jest uosobieniem tego, co tak bardzo kochamy w amerykańskiej motoryzacji. Pięciolitrowy motor V8 jest tak nieracjonalnym wyborem, że aż chce się go kupić! Niepowtarzalny dźwięk pracy „V-ki” sprawia, że aż ciarki przechodzą po plecach. Zresztą, sami posłuchajcie:

Perfekcja prowadzenia

Fakt, że taki samochód Mustang prowadzi się jak po sznurku raczej nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Warto jednak dodać, że to auto rzeczywiście zapewnia doskonałe właściwości jezdne – wielowahaczowe zawieszenie, z ford mustangdoskonałym wyważeniem masy pojazdu sprawiają, że Ford Mustang trzyma się drogi niczym przyklejony. A jeżeli zdarzy się niebezpieczna sytuacja, to pokładowe systemy (jak choćby seryjny ESC), na pewno wspomogą kierowcę w wyjściu obronną ręką!

źródła zdjęć: ford.pl; ford.co.za; youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.