Ford Focus

Ford Focus

Ostatnio miałem okazję się przekonać, jak fajnym samochodem jest Ford Focus. Jak wiecie, lubię duże samochody, do których można spakować zawartość szafy gdańskiej trzydrzwiowej i rower. Jednak codziennie poruszam się raczej po mieście, gdzie duży pojazd jest nieekonomiczny, a do tego trudniej znaleźć dla niego dobre miejsce do parkowania. Wybrałem się jednak w podróż służbową, a do dyspozycji był właśnie Ford Focus. Przekonałem się, że to auto ma naprawdę wiele zalet.

Ford Focus

Przede wszystkim Ford Focus zaskoczył mnie jakością wykończenia wnętrza i wygodą jazdy. Praktycznie od pierwszych chwil dało się dobrze wyczuć samochód, a zamontowany w nim silnik zapewniał bardzo dobrą dynamikę jazdy praktycznie w każdych warunkach. Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że auto ma duży zapas mocy podczas jazdy na szóstym biegu po drodze ekspresowej i autostradzie. W połączeniu z wygodnym w obsłudze tempomatem spowodowało, że 700-kilometrowa podróż była czystą przyjemnością. Życzyłbym sobie, żeby każdy samochód tak się sprawował.

Byłem również zaskoczony wielkością bagażnika. Ford Focus dostępny jest w wersji hatchback, sedan i kombi. Nawet w tej pierwszej wersji jest zadziwiająco dużo miejsca na bagaż, a w pozostałych przestrzeń ta jest jeszcze większa. Trudno się dziwić, że ten samochód jest tak często spotykany na drogach. Dzięki bogatemu wyposażeniu i wielu wersjom silnikowym, każdy może dobrać pojazd, który spełni jego wymagania. Do tej pory zasadzałem się na droższy model, ale zaczynam się zastanawiać czy nie jest mi przeznaczony właśnie Ford Focus. Naprawdę doskonale mi się nim podróżowało i z czystym sumieniem mógłbym zamienić na niego mój obecny samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.