Dokąd zagranicę do pracy?

http://ubezpieczeniepracyzagranica.pl/wp-content/uploads/2015/04/praca-za-granic%C4%85-750×330.jpg

Popularność zarobkowych wyjazdów zagranicę cały czas rośnie, nawet pomimo tego, że podobno w Polsce nie ma kryzysu, a bezrobocie cały czas maleje. Zobacz, dokąd warto udać się zagranicę do pracy!

Odpowiedź na postawione w tytule pytanie zależy głównie od tego, czy poszukujesz tak zwanej pracy sezonowej, pozwalającej Ci dorobić sobie kilka tysięcy złotych, czy też może interesuje Cię kierunek nieco dłuższego wyjazdu, nawet na kilka lat.

Za wielką wodę

http://bi.gazeta.pl/im/16/87/c0/z12617494Q,Parada-z-okazji-amerykanskiego-Swieta-Pracy–3-wrz.jpg

Przez stulecia Stany Zjednoczone wydawały się dosyć oczywistym kierunkiem dla polskich migrantów zarobkowych. Niestety, ten kierunek w ostatnim czasie przestał już być idealnym miejscem dla osób poszukujących nieco większego zarobku. Kryzys w USA, który rozpoczął się w okolicach 2008 sprawił, że Stany Zjednoczone zdecydowanie przestały być „ziemią obiecaną” dla Polaków. Dochodzi do tego jeszcze kwestia wiz, które wbrew pozorom nie są takie łatwe do uzyskania. Zresztą, aklimatyzacja w Ameryce jest dla wielu osób barierą nie do pokonania.

Niemcy

Kraj zza Odry od lat stanowi dla naszych rodaków wzór miejsca w którym wszystko jest lepsze. W Niemczech nie tylko kupujemy samochody używane czy chemię gospodarczą, lecz również wielu z nas ma tam kogoś z rodziny, dzięki czemu znalezienie mieszkania nie jest takie trudne. Niestety, zarobki w Niemczech nie są na tyle wysokie by sensownie pokryć koszty życia w tym kraju – 1000 czy 1500 euro być może jest sporą kwotą na polskie warunki, lecz przeżyć za to w Niemczech jest raczej ciężko.

Skandynawia

http://m.natemat.pl/f4a645b97f235b048b4226d076d51e16,640,0,0,0.jpg

Jeśli wierzyć wszelkiego rodzaju statystykom dotyczącym poziomu rozwoju gospodarczego różnych krajów i ich bogactwa, kraje skandynawskie wypadają wręcz idealnie. Zarobki są tam bardzo wysokie i dostosowane do poziomu życia. Dodatkowo, jeżeli zgodzisz się żyć w północnej części Szwecji czy Norwegii, będziesz wręcz rozchwytywany przez pracodawców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.