Dokąd na weekend z Warszawy?

Choć podobno poziom zadowolenia z życia mieszkańców Warszawy należy do najwyższych w Polsce, to gdy przychodzi weekend drogi wyjazdowe z tego miasta są całkowicie zakorkowane. Co prawda, złośliwi twierdzą, że to wynik tego, iż mnóstwo mieszkańców Warszawy to tak naprawdę przyjezdni, którzy miasto traktują tylko jako miejsce pracy, to prawda jest inna – polska stolica, jak i inne duże miata, jest po prostu kiepskim miejscem do weekendowego odpoczynku.

palac

Źródło: urbanity.pl

Zastanawiasz się, dokąd wybrać się na weekend z Warszawy? Na szczęście, okolice polskiej stolicy pełne są różnych, naprawdę ciekawych miejsc, które na codzień są jednak zbyt daleko, by móc do nich pojechać po pracy. Tym bardziej warto wykorzystać weekendy, kiedy mamy nieco więcej czasu! Oto kilka weekendowych propozycji dla mieszkańców stolicy naszego kraju.

  1. Kazimierz Dolny

Położone, podobnie jak Warszawa, nad Wisłą miasto urzeka swoim wyglądem. Dyskretnie przemycany duch dwudziestolecia międzywojennego unosi się w powietrzu, a spacer nadwiślańskimi bulwarami pozwala poczuć się jak na wczasach nad jeziorem. Co ważne, w Kazimierzu niemal każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno amatorzy plażowania, jak i spacerów po malowniczych miejscach, których jest tu całe mnóstwo.

  1. Zalew Zegrzyński

Masz już dosyć miejskiej spiekoty i chcesz wreszcie wyrwać się nad wodę? Położony niedaleko trasy wiodącej nad morze zalew wydaje się być idealnym miejscem na weekendową wyprawę. Spora plaża, a także masa atrakcji (np możliwość żeglowania), czynią zeń doskonałe miejsce na weekendową wyprawę.

  1. Płock

Jeśli lubisz historię, Płock może okazać się całkiem ciekawym miejscem na wyprawę. Tak, to nie pomyłka – choć większości z nas to miasto kojarzy się głównie z największym polskim koncernem paliwowym, to jednak trzeba przyznać, że położenie Płocka na szlakach handlowych znacznie przyczyniło się do rozwoju tego miasta. Starówka czy bulwary nad Wisłą – to trzeba zobaczyć!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.