Dobre smartfony – czyli jakie?

W ubiegłym roku sprzedano na całym świecie ponad miliard smartfonów! Oferta jest ogromna, a wybór idealnego smartfona to droga przez mękę.

Co wyróżnia dobre smartfony i jak znaleźć najlepszy smartfon dla siebie – takie pytanie zadaje sobie wielu poszukujących idealnego rozwiązania. Poniżej prezentujemy kilka kryteriów, które mogą znacznie pomóc w znalezieniu najlepszego smartfona, perfekcyjnie spełniającego Twoje potrzeby. I choć lista jest mocno subiektywna, to są to cechy, które użytkownik naprawdę docenia w codziennym użytkowaniu.

dobre smartfony

 

1. Pojemność pamięci

Niby telefon to nie komputer, ale współczesne smartfony mają w standardzie zainstalowaną tak ogromną liczbę aplikacji, że pamięć takiego urządzenia musi być naprawdę spora, by w ogóle mogło ono działać. Dodajmy do tego jeszcze ogromną ilość plików generowanych przez użytkownika – ot, choćby zdjęcia, dokumenty tekstowe i tym podobne, a może się okazać, że pamięci nagle zabrakło. Niezależnie zatem od parametrów jakie deklaruje producent urządzenia, warto sprawdzić czy dany sprzęt obsługuje kartę pamięci.

dobre smartfony

 

2. Bateria i jej czas pracy

Współczesny telefon jest bardzo obciążony właśnie działaniem różnych aplikacji – w rezultacie, jego akumulatory rozładowują się bardzo szybko, a jeśli dodać do tego jeszcze ogromną ilość rozmów przeprowadzanych w ciągu dnia to okazuje się, że niektóre smartfony trzeba ładować codziennie. Warto zatem upewnić się jakie parametry mocy baterii oferuje model, który Cię interesuje. Jest to szczególnie ważne jeżeli naprawdę intensywnie korzystasz z telefonu.

3. Odporność na zalanie

dobre smartfony

Produkowane obecnie telefony to tak naprawdę bardzo precyzyjne układy scalone, a jakiekolwiek zakłócenia czy przerwy w ich strukturze sprawiają, że uszkodzeniu ulega cały system. Jeżeli i Tobie zdarza się czasem upuścić telefon na podłogę lub do wody, poszukaj wodoodpornego smartfona!

Więcej informacji znajdziesz na http://blogs.sonymobile.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.