volskwagen używane gdańsk

Dobre auta używane

Polski rynek aut używanych pełen jest ofert. Niestety, okazji jest naprawdę mało!

I choć firmy zajmujące się handlem autami używanymi wyrastają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu w prawie każdym mieście, a często nawet na wsiach można zauważyć auta z kartką „Na sprzedaż” przy dosłownie każdym domu, znalezienie samochodu z drugiej ręki, który będzie przy tym wart swojej ceny, jest niezwykle trudne.

Przykładowo, wpisując do wyszukiwarki zapytanie „Volkswagen Używane Gdańsk” (albo dowolne inne miasto) natrafimy na setki ofert. Ile z nich jest warte uwagi? Możemy się założyć, że jest to maksymalnie 5%!

Poniżej przedstawiamy główne problemy aut oferowanych na polskim rynku.

Przebiegvolkswagen używane gdańsk

Wszyscy Polacy są przekonani o tym, że samochód ze stanem licznika powyżej 200 tysięcy kilometrów nadaje się już tylko do remontu. W dużej mierze jest to z pewnością spuścizna po PRL-u – w czasach, gdy mieliśmy dostęp wyłącznie do wyrobów tzw. ludowej motoryzacji, remont generalny silnika przed przekroczeniem granicy 100 tysięcy kilometrów nie był niczym niezwykłym.

To właśnie z tego wynika popularność cofania wskazań licznika kilometrów. Firmy, które tym się zajmują znaleźć można w każdym mieście. Niby to tylko cyferki, ale z drugiej strony po co przepłacać za samochód, który realnie warty jest znacznie mniej, a sprzedający znacznie podniósł jego cenę wywoławczą po przeprowadzeniu krótkiego zabiegu (wartego kilkaset złotych) polegającego na zmianie wskazań licznika kilometrów?

Wypadki

Jak mówi sprzedawca z komisu oferującego używane Volkswageny w Gdańsku, gros aut sprowadzanych do Polski ma już za sobą mniej lub bardziej poważne zdarzenia drogowe. O ile niegroźne obcierki czy nawet stłuczki przy niewielkiej prędkości nie mają większego wpływu na bezpieczeństwo poruszania się takim pojazdem, o tyle niektóre auta sprowadzane są już po poważnych wypadkach, a ich „reanimacja” odbywa się minimalnym kosztem.volkswagen używane gdańsk

Pomijając już nawet kwestię znacznie zmniejszonej wartości, dochodzi jeszcze sprawa bezpieczeństwa. Takie auto ma znacznie osłabioną konstrukcję, a wypalone airbagi czy napinacze pasów nie są naprawiane przez sprzedającego.

Uczciwe auta

Czy w związku z tym można w Polsce znaleźć dobre auto? Tak – wymaga to jednak cierpliwości lub po prostu udania się do komisów przy autoryzowanych salonach różnych marek. To droższe rozwiązanie niż zakup u typowego handlarza, ale przynajmniej zyskamy pewność dobrego zakupu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.