Nie daj się grypie!

http://www.gastroenterologia-praktyczna.pl/images/article/1633-0.lg.jpg

Większość z nas spotkała się z grypą – z dnia na dzień nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, wszystko nas boli i odwołujemy ważne spotkania, bo marzymy tylko o tym, żeby dalej siedzieć pod kołdrą.

Jak rozpoznać grypę? Objawy grypy

Grypa jest spowodowana obecnością wirusa, który każdego roku mutuje – stąd możliwość chorowania na grypę co roku, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Grypa nie jest tym samym, co przeziębienie – zaczyna się nagle, towarzyszy jej wysoka gorączka, może być obecna w organizmie nawet bez charakterystycznego dla przeziębień kataru. Dość specyficznym dla grypy objawem jest ból mięśni i poczucie ogólnego rozbicia. Wirus grypy przenoszony jest drogą kropelkową, zatem rozmowa twarzą w twarz z osobą chorą, przebywanie w odległości chorego poniżej 1 metra w momencie kichania czy dmuchania nosa może skutkować zarażeniem. Czas potrzebny wirusowi do „zamieszkania” w naszym organizmie to 2-5 dni, zatem po takim czasie może nas zaatakować na przykład wysoka gorączka.

Wielokrotnie powtarzane zalecenie, żeby w trakcie grypy zostać w domu nie jest przesadzone. Objawy grypy charakteryzują się tym, że naszym głównym zadaniem w starciu z nimi jest wzmocnienie organizmu i uniemożliwienie chorobie dalszego rozwoju – ale najczęściej jest tak, że nie możemy po prostu „wybić” wirusa tak jak bakterii (dzięki antybiotykom), musimy po prostu spędzić kilka dni pod kocem, z herbatą z miodem w ręku.

Pamiętajmy, żeby – zwłaszcza w sezonie grypowym – myć ręce po jeździe tramwajem, dotykaniu poręczy

http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201112/1324569471_by_saimon946_600.jpg

schodów czy klamek różnych drzwi. Profilaktyka grypy jest najlepszym rozwiązaniem.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/grypa-czy-przeziebienie-objawy-przebieg-i-powiklania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.