ubezpieczenie na życie

Czas na ubezpieczenie

Człowiek młodszy nie będzie. Czasem się zastanawiam czy nie warto pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem przed chorobą czy wypadkiem. Niby ciągle jeszcze mam siły i zdrowie, ale może się okazać, że ubezpieczenie na życie to całkiem dobry pomysł. Patrząc na to, co się dzieje na drogach, mogę przecież zginąć w drodze do pracy. A to tylko jedno z wielu niebezpieczeństw, które czyhają na mnie każdego dnia. Poczynając od mokrej podłogi na korytarzu, przez ruch drogowy, po niesprawne urządzenia elektryczne. Oczywiście nie powinno się wpadać w paranoję, bo wypatrując zagrożeń z każdej strony, można zwariować, ale pewna ostrożność nie zawadzi.

ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie można wykupić przecież w różnych wariantach. Najbardziej podstawowe obejmuje wypłatę odszkodowania przy utracie życia. Jednak większość polis jest sprzedawana w pakietach, które obejmują również inne zdarzenia. Część z nich daje możliwość wypłaty przy narodzinach dziecka, śmierci rodziców, albo utraty zdrowia w stopniu nie pozwalającym na dalszą pracę. Można powiedzieć, że jest to forma zabezpieczenia na każdą tragiczną okoliczność. Za cenę niewysokiej składki kupujemy sobie czyste sumienie i spokój.

Na pewno spałbym spokojniej, wiedząc, że mam ubezpieczenie na życie. Świadomość, że moi bliscy są zabezpieczeni na wypadek mojego nagłego zejścia, byłaby czymś naprawdę kojącym. Nie ma przecież większego strachu, niż ten o swoich bliskich. Dlatego takie polisy cieszą się dużym zainteresowaniem. Sam skłaniam się ku zakupowi takiego ubezpieczenia. Dlatego uważnie obserwuję rynek i lada chwila podejmę ostateczną decyzję. Na pewno będę dużo spokojniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.