http://p2.sfora.pl/e0151c3b00b908d2dcbb96fb2d1cbba6.jpg

Jak chronić komputer przed hakerami?

W Internecie robimy dziś już niemal wszystko, przez poznawanie nowych osób, zakupy, aż po naukę języków obcych. Niby to truizm lecz warto uświadomić sobie że Internet bardzo uprościł nasze codzienne funkcjonowanie – dziś nie musimy już praktycznie wychodzić z domu, by zarabiać pieniądze czy poznać miłość swojego życia. Niestety, wraz z tymi udogodnieniami, przyszła też łatwowierność, która potencjalnie może spowodować niebezpieczeństwo.

http://p2.sfora.pl/e0151c3b00b908d2dcbb96fb2d1cbba6.jpg
Źródło: p2.sfora.pl/

Wiele osób przebywając w wirtualnej rzeczywistości zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. A pamiętajmy, że w Internecie złodziei nie brakuje! Jeśli przyjmiemy, że Internet funkcjonuje tak samo jak zwykłe życie, to jeszcze mamy szansę uchronić się przed amatorami cudzej własności. Niestety, wiele osób zapomina o zasadzie ograniczonego zaufania, w rezultacie czego często pojawiają się problemy.

Jak uchronić się przed hakerami? Oto dwa proste kroki.

1. Nie klikaj w podejrzane linki

Ile razy otrzymaliście wiadomość e-mail zachęcającą Was do kliknięcia w jakiś dziwny link? Pamiętajcie, że takie działanie może przysporzyć ogromnej szkody Waszemu komputerowi, przenosząc Was, na przykład, na pełną wirusów stronę internetową. Po wizycie w takim miejscu Wasz komputer będzie zainfekowany za pomocą oprogramowania, które umożliwi zdalne sterowanie nim.

2. Nie pobieraj nieznanego oprogramowania

Twój bank właśnie wysłał Ci wiadomość o tym, że aby korzystać z konkretnych usług musisz pobrać jakieś konkretne oprogramowanie na swój komputer? Nawet przez moment w to nie wierz! A zanim klikniesz przycisk “Pobierz”, niezależnie od tego, jak prawdziwa wydaje Ci się ta wiadomość, upewnij się w oddziale banku czy rzeczywiście taki mail został przez tę firmę wysłany.

http://3.s.dziennik.pl/pliki/2490000/2490905-haker-643-482.jpg
Źródło: 3.s.dziennik.pl

Podsumowując…

Nie ma co się obawiać – Internet nie jest jakoś przesadnie niebezpieczny. Trzeba jednak działać rozsądnie, bo nowe technologie dają cały wachlarz możliwości nieuczciwym osobom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.