Masz chęć na dobrą kawę?

Jeżeli wierzyć statystykom, Polacy piją ogromne ilości kawy. Pod tym względem jesteśmy w absolutnej czołówce europejskiej, z tym zastrzeżeniem, że często nie mamy czasu na przygotowanie naprawdę dobrej kawy. Jeśli i Ty masz dosyć picia kiepskiej kawy każdego ranka, koniecznie zapoznaj się z tym tekstem.

Alternatywy

http://bi.gazeta.pl/im/8/8607/z8607248X.jpg

Z braku czasu wiele osób sięga po różnego typu alternatywy, które mają mnóstwo kofeiny, lecz oferują raczej kiepskie wrażenia smakowe. Weźmy choćby pod uwagę kawę rozpuszczalną, tak popularną szczególnie wśród kobiet. O ile do zawartości kofeiny nie można mieć zastrzeżeń, o tyle walory zdrowotne takiego produktu raczej są dosyć kiepskie. Pomimo swojej nazwy, kawa rozpuszczalna jest tak naprawdę proszkiem, do którego dodano aromat kawy. Oznacza to, że decydując się na filiżankę takiego napoju nie tylko pozbawiamy się wrażeń smakowych, lecz również spożywamy mnóstwo chemii. To samo dotyczy popularnych napojów energetycznych – ilość cukru w takim produkcie przeraża większość dietetyków.

 

http://www.delicatessen.com.pl/uploads/images/deli/Delicatessen%20kawa.jpg

 

Kawa do mielenia

Propozycją dla osób, którym marzy się filiżanka dobrej kawy o poranku może być kawa ziarnista. Niemal w każdym sklepie spożywczym możemy zakupić opakowanie takiej kawy, a co ważne, jest ona stosunkowo niedroga. Warto jednocześnie pamiętać, że do takiej kawy musimy dokupić młynek do mielenia ziaren. W rezultacie, niewielkim kosztem otrzymamy świeżą kawę każdego ranka! Zupełnie jak w kawiarni.

Kawa z kapsułki

To może być doskonała propozycja dla osób, które poszukują nowych wrażeń smakowych. Ekspresy pozwalające na przygotowanie kawy z kapsułki są stosunkowo tanie, a same kawy mają cały wachlarz smaków. Za pomocą tego urządzenia możesz jednak przygotować nie tylko kawę – tak samo stworzysz herbatę czy smakowe kakao.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.