Chcę się napić dobrego piwa!

W dzisiejszych czasach prawdziwi piwosze, którzy chcą napić się naprawdę dobrego piwa, nie mają lekko. Większość polskich browarów, które niegdyś produkowały całkiem udane piwa, dziś zostało przejęte przez wielkie zagraniczne koncerny co być może uratowało je przed bankructwem ale i nie pozostało bez wpływu na ich smak. Co ma zrobić osoba, która ma dosyć picia tak zwanych eurolagerów, które różnią się praktycznie tylko opakowaniem?

Jednym z rozwiązań jest kupno piwa z zagranicy. Niestety, często są one tak drogie, że chęć wypicia dobrego piwa momentalnie przemija. Dodatkowo, trochę smutny jest fakt że Polska, kraj który przez lata dominował w produkcji piwa w skali światowej, nagle przestał produkować dobre piwo.

Małe browary

Ci, którzy się znają wiedzą jednak, że i w Polsce można znaleźć niezłe piwo. Przykładowo, piwo belgijskie z browaru Namysłów niczym nie odbiega pod względem smaku i jakości od swoich odpowiedników z browarów zachodniej Europy. Co ważne, pomimo że bez zobaczenia etykiety nie mielibyśmy szans określić z jakiego kraju pochodzi piwo, ten produkt zdołał zachować całkiem atrakcyjną, jak na kieszeń Polaka, cenę.

namysłów
Źródło: http://www.namyslow.com.pl/

W czym tkwi sekret?

Piwa wspomnianego browaru warzone są w otwartych kadziach, co wpływa na ich smak. Takie piwo leżakuje znacznie dłużej niż tradycyjne “koncerniaki”, dzięki czemu jego smak jest o wiele bardziej wyrazisty. Oprócz tego, tajemnicą tego piwa są doskonałej jakości przyprawy, jak skórka curacao lub kolendra. W połączeniu z aromatem piwa warzonego w stylu belgijskim, stanowią one doskonałe połączenie.  Piwo jest lekkie, dzięki czemu doskonale gasi pragnienie nawet w pełnym słońcu, a doskonałe walory zapachowe sprawiają, że zapamiętamy je na długo.
Więcej o piwach belgijskich tutaj: http://www.namyslow.com.pl/nasze-piwa/namyslow-biale-pszeniczne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.