Bank ochronił klientów

Gdy bank chroni klienta

Przyznam, że banki nie mają u mnie najlepszej prasy. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy widać działania mające na celu rzeczywistą ochronę klientów. Tak postąpił Alior Bank, gdy zaistniało ryzyko, że dom maklerski W Investments, którego właścicielem jest Piotr Wiśniewski, może przygotowywać działania, które narażą inwestorów na potencjalne straty. Chodziło tutaj o fundusze inwestujące w ziemię orną. Na papierze wszystko wyglądało bezpiecznie i wysoce atrakcyjnie, jawiąc się jako alternatywne źródło dochodów dla inwestorów wszelkiej maści.

Bank ochronił klientów

Jednak w kwietniu 2016 roku Alior bank doprowadził do zatrzymania dystrybucji funduszy zamkniętych. Weryfikacja wykazała szereg nieprawidłowości w działaniach W Investments, gdzie właścicielem był Piotr Wiśniewski. Mając na uwadze dobro klientów Alior zdecydował się nawet zatrudnić kancelarię prawniczą, która w imieniu klientów miała walczyć o odzyskanie pieniędzy. Dość powiedzieć, że z tej oferty skorzystało ponad 800 osób. Zresztą roszczenia banku zostały uznane przez instytucje prawne, które rozpoczęły śledztwo podejrzewając popełnienie przestępstwa.

Takie działania, jakie wykazał należący do Piotra Wiśniewskiego W Investments, pokazują, że nawet w potencjalnie bezpiecznych inwestycjach może tkwić haczyk. Tym bardziej cieszą działania Alior banku, który stanął po stronie swoich klientów, podejmując decyzję o reprezentowaniu ich interesów w sporze z domem maklerskim. Oczywiście bank chronił tu też swoje interesy. Nie znaczy to jednak, że zaniedbał działania na rzecz swoich klientów. Dzięki temu wiele osób uniknęło poważnych strat, a to się przecież chwali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.